Windows 11 dla firm: jak nowy system operacyjny może pomóc Twojej firmie

Po wydaniu nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft w 2021 roku wiele organizacji decyduje się na przejście na Windows 11. Z jednej strony Windows 10 jest stabilny, a jego wsparcie będzie kontynuowane do 2025 roku. Jednocześnie system Windows 11 oferuje użytkownikom wiele przydatnych funkcji, które poprawiają różne obszary korzystania z komputera, od bezpieczeństwa i wydajności po wygodę i funkcje współpracy.

Następnie przyjrzymy się funkcjom nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Te informacje pomogą im zdecydować, czy powinni kupić klucz Windows 11 teraz, czy też powinni poczekać trochę dłużej.

Poprawiona wydajność

Windows 11 oferuje użytkownikom modyfikacje pod kątem wydajności. Jedno z nich dotyczy szybkiego startu systemu. Ten system operacyjny wykorzystuje technologię Direct Storage, która umożliwia szybkie przesyłanie danych z dysku SSD na kartę graficzną. Nawet przy uruchamianiu wielu aplikacji system działa płynnie i szybko.

Jeśli system Windows 11 jest zainstalowany na słabym sprzęcie i nie ma wystarczających zasobów komputera do efektywnego działania programów, użytkownicy mogą zoptymalizować swój komputer na jeden z kilku sposobów:

  • usuń niepotrzebne aplikacje ze startu;
  • wyłącz niektóre usługi;
  • aktualizować sterowniki urządzeń;
  • usuń pliki tymczasowe.

Eksperci zalecają instalowanie systemu Windows 11 na komputerach, których parametry dwukrotnie przewyższają wymagania systemowe systemu operacyjnego. W takim przypadku zasoby komputera będą wystarczające dla systemu i różnych aplikacji. Warto zauważyć, że wszystkie funkcje produktywności mogą być zapewnione tylko w licencjonowanym systemie Windows. Jeśli jeszcze go nie masz, polecamy zakup w naszym sklepie klucza aktywacyjnego Windows 11. 

Wygoda i bezpieczeństwo

Windows 11 ma ulepszone zabezpieczenia. System Windows 11 regularnie aktualizuje się automatycznie, co naprawia główne luki w systemie operacyjnym. Również przedstawicieli biznesu zainteresują nowe technologie chroniące cenne dane przed intruzami. Na przykład układ TPM (Trusted Platform Module). Szyfruje informacje na komputerze i upewnia się, że złośliwe oprogramowanie nie zmienia systemu operacyjnego.

Do interfejsu użytkownika dodano możliwość nawigacji za pomocą dotyku lub specjalnego pióra.

Zarządzanie aplikacjami stało się bardziej elastyczne. Na przykład użytkownicy systemu Windows 11 mogą używać asystenta Cortana do tworzenia próśb o dodanie zadań i przypomnień.

Jeśli pracownik w przedsiębiorstwie korzysta z wielu urządzeń, może łatwo synchronizować ustawienia aplikacji dzięki wirtualizacji doświadczeń użytkownika. Technologia ta znacznie ułatwia pracę pracownikom dużych organizacji.

Praca z usługami w chmurze

Duże firmy doceniają integrację usług chmurowych Microsoft w systemie Windows 11. Pozwala to zorganizować produktywną pracę wszystkich pracowników organizacji. Najpierw wszyscy pracownicy są rejestrowani za pośrednictwem Azure Active Directory, co zapewnia im bezpieczny dostęp do potrzebnych im aplikacji. Administratorzy używają programu Microsoft Endpoint Manager do stosowania konfiguracji chmury na różnych urządzeniach w organizacji. Urządzenia są zarządzane przez chmurę. Pozwala to na jak najszybszą aktualizację systemu bezpieczeństwa i zainstalowanych aplikacji.

Nowe funkcje do pracy zespołowej

Aby współpraca pracowników przedsiębiorstwa była jeszcze bardziej produktywna, mogą oni korzystać z Microsoft Teams. Ta hybrydowa aplikacja do pracy zapewnia pracownikom łączność przez cały czas, bez względu na to, gdzie się znajdują. Jest używany razem:

  • czat;
  • kalendarz;
  • aplikacje do pracy.

Microsoft Teams ułatwia rozdzielanie zadań i organizowanie konferencji online. Program obsługuje przesyłanie nagrań audio i wideo w wysokiej rozdzielczości. Dostęp do aplikacji Office 365 jest łatwy za pośrednictwem aplikacji Teams.

Wniosek

Windows 11 for Business zawiera kilka innowacji, które zwiększą produktywność Twoich pracowników i ochronią cenne dane. Nowy system operacyjny usprawnia pracę zespołową i rozszerza możliwości korzystania z usług w chmurze. Uaktualnienie do tego systemu operacyjnego z Windows 10 jest łatwe. Dlatego możesz szybko uzyskać system operacyjny z ulepszonymi funkcjami.