Office 2019 dla biznesu: najlepsze narzędzia

Microsoft Office 2019  to pakiet popularnych programów, które są wykorzystywane w domach, szkołach i różnych firmach. Wiele osób korzysta z tych aplikacji. Jednak nie wszyscy są dobrze zorientowani w nowych funkcjach pakietu Office 2019. Dlatego w dalszej części porozmawiamy o głównych innowacjach tej wersji pakietu office  firmy Microsoft. Te informacje pozwolą właścicielom aplikacji na jeszcze wydajniejsze korzystanie z niej. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na zakup licencji Office 2019, ten artykuł pomoże  dokonać świadomego wyboru.

Word 2019: funkcje ułatwiające pracę w biurze

W tej wersji programu dodano nowe narzędzia do pracy z testem:

 • tłumaczyć zdania za pomocą Microsoft Translator;
 • dostosowywanie kolumn i kolorów stron;
 • wprowadzanie tekstu piórem cyfrowym;
 • stosowanie składni LaTeX do tworzenia równań matematycznych.

Ponadto użytkownicy MS Office 2019 mogą wybrać bardziej imponujący projekt wizualny treści. Na przykład wstaw do dokumentów skalowalną grafikę wektorową z efektami.

Excel 2019: narzędzia do zarządzania i analizy danych

Aby wydajniej pracować z informacjami, Excel 2019 dodał funkcje:

 • SCEP;
 • ESLIM;
 • MAXSLIM;
 • MINESLIMN;
 • PRZEŁĄCZNIK;
 • DOŁĄCZYĆ.

Narzędzia te umożliwiają wykonywanie różnych operacji na zakresach, korzystanie ze złożonych funkcji zagnieżdżonych.

Również w aplikacji Excel z pakietu Microsoft Office 2019 pojawiła się możliwość anulowania wyboru. Teraz użytkownik nie musi zaczynać pracy od nowa, jeśli przypadkowo wybrał niepotrzebne komórki.

PowerPoint 2019: funkcje do tworzenia profesjonalnych prezentacji

Do tej aplikacji dodano nowe efekty wizualne. Na przykład możesz wybrać interaktywny spis treści do prezentacji. Później osoba z łatwością przejdzie do dowolnej części prezentacji w dogodnej dla siebie kolejności.

Same prezentacje w PowerPoint z pakietu Office 2019 stały się bardziej efektywne. Przejście Przekształć zapewnia bardzo płynne przejście między slajdami. Do obrazów można wstawiać skalowalną grafikę wektorową. Modele 3D z łatwością obracają się o 180 stopni.

Outlook 2019: wydajne zarządzanie pocztą e-mail i kalendarzem

MS Outlook 2019 sprawia, że ​​korzystanie z poczty jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej. Możesz dostosować sortowanie wiadomości, aby mieć szybki dostęp do najważniejszych.

Jeśli osoba pracuje w dużej organizacji i potrzebuje zaplanować spotkania na różne strefy czasowe, ta funkcja została dodana do kalendarza Outlooka 2019.

Access 2019: funkcje do zarządzania bazami danych i tworzenia aplikacji

W celu stworzenia bardziej informacyjnych baz danych w tej aplikacji, użytkownikom zaoferowano 11 nowych wykresów.

Obsługa plików dBASE powróciła do programu Access w pakiecie Microsoft Office 2019. Teraz informacje z tych plików można importować i eksportować.

Publisher 2019: Funkcje treści i dokumentacji marketingowej

Oprócz etykiet i kart okolicznościowych Publisher 2019 ułatwia tworzenie bardziej złożonych projektów. Na przykład katalogi lub broszury. Aby nadać materiałom marketingowym spójny styl, ważne jest stosowanie spójnego schematu kolorów i czcionek. Wbudowane kontrolery z łatwością wykrywają wszelkie błędy w części testowej materiałów.

OneNote 2019: Narzędzie do organizowania notatek i zadań

Ta aplikacja umożliwia tworzenie, przechowywanie i pracę z cyfrowymi notatkami. Różnica między wersją 2019 polega na tym, że z jej pomocą możesz zapisywać dokumenty nie tylko w chmurze, ale także na dysku twardym.

Notatki są łatwe w zarządzaniu. Na przykład wydrukuj lub wyślij do innego użytkownika.

Omówienie usług w chmurze Office 365 dla firm

W przeciwieństwie do Microsoft Office 2019 Home and Business, wersja 365 to pakiet usług w chmurze, które użytkownicy otrzymują w ramach płatnej subskrypcji. Wykorzystuje wszystkie aplikacje desktopowe: Excel, Word itp. Korzyści z Office 365:

 • regularne aktualizacje;
 • ulepszona ochrona przed cyberzagrożeniami;
 • niskie ryzyko utraty danych.

Jedna licencja pozwala na instalowanie aplikacji na wielu urządzeniach.

Jak wykorzystać pakiet Office 2019 do usprawnienia procesów biznesowych

Nowe funkcje MS Office 2019 są korzystne dla pracowników dużych i małych przedsiębiorstw. Praca z aplikacjami jest teraz wygodniejsza. Dodatkowe funkcje upraszczają wiele operacji i umożliwiają pracownikom szybsze wykonywanie zadań. Dlatego Office 2019 przyda się w wielu organizacjach.