Office 2019 dla studentów: jakich aplikacji używać

Prawie wszyscy studenci przynajmniej raz w życiu korzystali z pakietu Office 2019 dla studentów lub innej wersji. Wiele osób pracuje tam cały czas. Jednak nawet doświadczeni użytkownicy nie zawsze wiedzą, jakie możliwości dają im popularne programy firmy Microsoft.

Następnie powiemy, do czego służą główne aplikacje z pakietu Office 2019. Dla tych użytkowników, którzy już pracują w Office 2019, ta informacja pozwoli ocenić pełną funkcjonalność programów. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na klucz office 2019, nasz artykuł pomoże dokonać wyważonego i racjonalnego wyboru.

Word

MS Word 2019 to jeden z najpopularniejszych edytorów tekstu. Możesz w nim tworzyć, edytować i zmieniać format testów. Po przygotowaniu dokumentu można go łatwo wydrukować za pomocą programu Word. Word różni się od Notatnika i innych edytorów tekstu wygodą pracy z dużymi dokumentami. Dlatego aplikacja Word z pakietu MS Office 2019 jest bardzo popularna wśród zwykłych użytkowników i pracowników różnych organizacji.

Podobnie jak poprzednie wersje tego edytora tekstu, Word 2019 jest wyposażony w moduły sprawdzania gramatyki i pisowni. Tezaurus jest również dostępny dla użytkowników, aby wyszukać synonimy i antonimy dla różnych słów. Wbudowany tłumacz umożliwia tłumaczenie pojedynczych słów i całych zdań.

Użytkownicy aplikacji Word z pakietu Office 2019 mogą wstawiać różne obrazy, grafiki i tabele do dokumentów Word. Za pomocą tych narzędzi łatwiej jest przekazać informacje czytelnikom.

Dokumenty tekstowe można udostępniać innym użytkownikom w celu współpracy. Pozwala to na wygodne tworzenie i edytowanie tekstów w grupach.

Exel

Aplikacja Excel z pakietu Microsoft Office 2019 przeznaczona jest do pracy z tabelami. Na przykład mogą wykonywać obliczenia. Nowa wersja Excela zyskała dodatkowe wbudowane funkcje:

 • SCEP;
 • ESLIM;
 • MAXSLIM;
 • MINESLIMN;
 • ZJEDNOCZYĆ;
 • PRZEŁĄCZNIK

Funkcje te ułatwiają pracę z tabelami i pozwalają na szybką analizę dużych ilości danych.

Również w programie Excel 2019 można używać wykresów map i wykresów lejkowych. Bardziej przejrzyście przekazują czytelnikom informacje cyfrowe.

Excel 2019 ma funkcję analizy danych. Użytkownik musi tylko określić informacje i parametry do analizy, po czym aplikacja wykona obliczenia i wyświetli wyniki w tabeli.

Power Point

Power Point w Microsoft Office Home & Student 2019 jest przeznaczony do tworzenia prezentacji. Podczas pracy z tymi projektami użytkownicy mogą:

 • używaj różnych szablonów;
 • osadzanie multimediów;
 • przygotować prezentację do demonstracji.

Aby przyspieszyć tworzenie prezentacji, programiści PowerPoint dali użytkownikom możliwość stosowania gotowych szablonów lub tworzenia nowych. Znalezienie odpowiednich szablonów jest łatwe. Wystarczy przejść do Plik – Utwórz – Wyszukaj szablony i motywy w Internecie.

W razie potrzeby możesz dodać pliki multimedialne do slajdów. Na przykład muzyka w tle, zrzut ekranu lub wideo. Pozwala to urozmaicić prezentację i uczynić ją ciekawszą dla słuchaczy.

OneNote

Wielu uczniów i studentów musi przechowywać dużą liczbę notatek, aby nie zapomnieć o ważnych sprawach. Idealnie nadaje się do tego aplikacja OneNote z pakietu MS Office 2019. Ten program jest jak niekończący się notatnik, w którym z łatwością wpiszesz informacje o wszystkich swoich planach.

Można łatwo:

 • sortować;
 • wydrukować;
 • wysłać do innych ludzi.

Możesz także dodawać obrazy do aplikacji. Ułatwia to sortowanie notatek, a także pomaga zapisywać ważne informacje w postaci zdjęć.

Program OneNote jest synchronizowany na różnych urządzeniach. Dlatego każdy użytkownik może łatwo uzyskać dostęp do notatek nie tylko z komputera, ale także z urządzeń mobilnych.

Outlook

Jeśli potrzebujesz stworzyć listę kontaktów i wysłać wiadomości do tych osób, możesz skorzystać z programu Outlook dla pakietu Office 2019. Umożliwia on pracę:

 • z e-mailem;
 • z kalendarzem;
 • z listą kontaktów.

Wszelkie projekty w tym programie można łatwo udostępniać innym osobom w celu wspólnej pracy.

Wniosek

Office 2019 klucz aktywacyjny umożliwia legalne korzystanie z tych aplikacji.  One są bardzo przydatne do pracy nad różnymi projektami. Łatwo jest w nich tworzyć dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje i notatki. W razie potrzeby możesz włączyć współpracę. Ta funkcja daje innym osobom dostęp do utworzonego projektu i możliwość jego edycji.