Office 365: Jak usprawnić komunikację i pracę zespołową dzięki Microsoft Teams

Wiele osób korzysta z Microsoft Office 365. Ten zestaw aplikacji zawiera wszystkie popularne programy firmy Microsoft: Excel, Word, Powerpoint i inne. Ten pakiet różni się od Office 2019 i 2021 tym, że jest dystrybuowany w ramach subskrypcji. Dzięki temu programy zawierają wszystkie najnowsze funkcje, z których wiele nie jest dostępnych w edycjach z licencją wieczystą.

Różne organizacje i osoby chcą kupić klucz Office 365, ponieważ za pomocą tego oprogramowania możesz znacznie usprawnić współpracę nad projektami. Tu gra się główną rolę Microsoft Teams.

Jak rozpocząć pracę z Microsoft Teams

Aby rozpocząć konfigurowanie tego pakietu aplikacji, musisz przejść do www.office.com, wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło. Następnie otworzy się centrum administracyjne, w którym możesz wykonać różne czynności:

  • tworzyć nowych użytkowników;
  • przypisywać licencje;
  • zresetować hasła.

Po skonfigurowaniu platformy Microsoft 365 możesz utworzyć zespół do współpracy. Wybierz Zespoły — Dołącz lub utwórz zespół — Utwórz zespół. Następnie administrator określa typ zespołu: prywatny lub publiczny. Wybierz nazwę zespołu, dodaj opis. Każde konto może mieć do 250 poleceń

Microsoft teams co to jest?

Podczas spotkania w Microsoft Teams pracownicy komunikują się na różne sposoby. Na przykład za pomocą czatu i rozmów wideo. Te funkcje pozwalają komunikować się w czasie rzeczywistym, co jest bardzo wygodne i pomaga skupić się na temacie rozmowy. Zespół Microsoft z łatwością łączy ludzi znajdujących się w różnych budynkach, a nawet w różnych miastach.

Jeśli potrzebujesz rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie, zaleca się utworzenie wideokonferencji. W zabawie może wziąć udział do 100 osób. Wideokonferencje pozwalają omówić kwestie związane z pracą z jak najszerszym gronem pracowników.

Czasami trudno jest wytłumaczyć słownie. W takim przypadku warto skorzystać z funkcji udostępniania plików w Team Microsoft. Umożliwia wysyłanie dokumentów lub łącza z komputera. Aby korzystać z tych funkcji, musisz mieć licencje Microsoft Teams, pobranie takiego produktu z torrentów nie będzie działać.

Jak używać Microsoft Teams do współpracy

Ta aplikacja korzysta z funkcji udostępniania plików. Członkowie zespołu mogą otwierać dokumenty w chmurze i edytować je. Dzięki temu prace nad projektem są znacznie przyspieszone.

Harmonogram jest zainstalowany w Team Microsoft. Administrator może dodawać zakładki Planner. Dzięki temu każda osoba w zespole będzie znała swoje zadania.

Integracja Microsoft Teams z innymi aplikacjami

Możesz zintegrować się z tym programem:

  • samodzielne aplikacje;
  • aplikacje do współpracy;
  • punkt udostępniania.

Podczas integrowania dużych aplikacji autonomicznych ważne jest, aby zacząć od funkcji, które najlepiej pasują do zespołu Microsoft. Musisz także z góry ustalić, do czego program będzie używał, do udostępniania lub nie.

Wskazówki dotyczące korzystania z usługi Microsoft Teams w celu usprawnienia komunikacji i pracy zespołowej

Aplikacja Teams tworzy dobre środowisko do współpracy, ale stwarza nowe wyzwania dla pracowników. Muszą dostosować się do swojego harmonogramu. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się utworzenie wirtualnej „fajki wodnej”. Tak nazywa się środek komunikacji pozapracowej, w którym pracownicy mogą po prostu pogawędzić. Ta funkcja platformy Microsoft 365 jest szczególnie przydatna dla nowych pracowników. Pomaga im to nawiązać komunikację z bardziej doświadczonymi kolegami.

Administrator profilu Teams może konfigurować zasady aplikacji w celu wykonywania różnych zadań. Każda polityka ma własne kontrole. Na przykład zasady spotkań umożliwiają kontrolowanie opcji planowania spotkań.

Wniosek

Usługa Microsoft Teams ułatwiła współpracę w organizacjach każdej wielkości. Teraz łatwiej jest wykonywać zadania zdalnie. Ta aplikacja ma wiele funkcji, które pomagają zdefiniować zadania dla każdego pracownika, sporządzić plan i omówić problemy za pomocą kilku metod komunikacji. Dlatego Teams będzie świetnym nabytkiem dla wielu firm.