Tajne funkcje systemu Windows 11: funkcje, o których nie wiedziałeś!

W 2021 roku zwrócono uwagę użytkowników na nowoczesny system operacyjny Windows 11: co było nowego w tym nowym produkcie? Użytkownicy znajdą wiele interesujących i tajnych funkcji, o których jeszcze nie wiedzą. Aby docenić wszystkie zalety korzystania z takiego systemu, odkryć różnorodne funkcje, będziesz musiał dokładnie przestudiować główne funkcje systemu operacyjnego, które będą naprawdę przydatne.

 

 

Elastyczne dostosowywanie paska zadań

Teraz użytkownik będzie mógł zmienić nie tylko rozmiar tego panelu, ale także jego położenie. Pomimo tego, że standardowo pasek zadań powinien znajdować się na dole, po jego odblokowaniu użytkownik będzie mógł zmienić jego położenie:
• Kliknij dowolne puste miejsce na ekranie, aby wybrać Opcje paska zadań.
• Tutaj interesuje nas pozycja „Lokalizacja paska zadań na ekranie”.
• Pozwala wybrać dowolne dogodne położenie panelu – lewe lub prawe, górne lub dolne.
Kolejną ważną „sztuczką” jest zmiana wysokości panelu. Aby to zrobić, musisz usunąć blokadę, przesunąć kursor do granicy panelu – czekamy, aż kursor zmieni się w podwójną strzałkę. Następnie ostrożnie przeciągnij ramkę w górę lub w dół, wybierając optymalny rozmiar.

 

Różne wirtualne pulpity

Aby zwiększyć produktywność, użytkownicy będą mogli jednocześnie korzystać z kilku wirtualnych pulpitów, z których każdy zostanie wyostrzony do określonego zadania:
• do gier komputerowych;
• do pracy z dokumentami;
• dla sieci społecznościowych;
• do surfowania po Internecie i nie tylko.
Szybkie połączenie z takimi stołami stało się możliwe dzięki kombinacji „Win + Tab”. Jeśli zdecydujesz się na zakup licencji Windows 11, możesz łatwo stworzyć absolutnie dowolną liczbę pulpitów o różnych nazwach, użyć dla nich różnych tapet.

 

Wygodne zarządzanie oknami różnych aplikacji

Deweloperzy przygotowywali się do wydania nowego systemu Windows 11, dlatego użytkownicy zostali poproszeni o dostosowanie własnych układów okien. Na przykład, jeśli jednocześnie grasz w karty przy różnych stołach, prowadzisz jednocześnie kilka stron w sieciach społecznościowych itd., Możesz połączyć wszystkie otwarte okna różnych aplikacji w określone grupy. Wszystko to zapewnia maksymalny stopień wygody podczas korzystania z różnych produktów oprogramowania.

 

Funkcja szybkiego wyszukiwania plików i aplikacji

Dla wygody użytkownika programiści zrobili wszystko, co możliwe, a nawet więcej. Rezultatem jest ulepszona możliwość szybkiego wyszukiwania aplikacji, plików, które mogą być potrzebne w dowolnym momencie.
Równie ważną innowacją jest ulepszony przycisk Start. Zespół ten wprowadza funkcję tworzenia, wybierania określonej liczby folderów w celu ich dalszego przypięcia do menu Start.

 

Nowe skróty klawiaturowe

Aby maksymalnie ułatwić użytkownikowi korzystanie z niego, zaproponowano różne tajne klucze systemu Windows, które pomogą przyspieszyć określone działanie. Niewiele osób wie, ale udana kombinacja „Win + A” pomaga wywołać szybkie ustawienia dla szybkich zmian.
Inne przydatne kombinacje to:
• «Win+W» – wywoływanie widżetów;
• „Win + Z” – zmiana lokalizacji okien;
• “Win + N” – powiadomienia o połączeniach, otwórz kalendarz;
• „Win + U” — zadzwoń do Centrum ułatwień dostępu nowego systemu operacyjnego 11 i wiele więcej.
W tej wersji użytkownicy mogą korzystać zarówno z określonych funkcji, jak i dość podstawowych, standardowych funkcji za pomocą jednego lub dwóch kliknięć.

 

Ukryte ustawienia systemowe

W systemie Windows 11 użytkownicy mają pełny dostęp do ukrytych funkcji, dodatkowych ustawień, które będą bardzo przydatne w ich pracy. Np:

  1. Potrząsanie oknem paska tytułowego. W rezultacie możesz zminimalizować, przywrócić inne okna, które nie są aktualnie używane.
  2. Szybkie wywołanie menu startowego. Aby to zrobić, po prostu użyj kombinacji „Windows + X”.
  3. Popraw wydajność swojego komputera PC lub laptopa. Konieczne jest uporządkowanie obszaru roboczego, sprawdzenie, ile „waży” każdy z produktów oprogramowania. Ponadto istnieje możliwość szybkiego przeniesienia nieużywanych lub rzadko używanych aplikacji na drugi plan.
    Wszystko to ma pozytywny wpływ na funkcję oszczędzania energii komputera.
    Powyżej wymieniono niektóre z najbardziej użytecznych, nowych i ważnych innowacji w wersji OS 11. Nie jest to jednak pełna lista funkcji, dlatego przed zakupem licencjonowanej wersji należy dokładnie zapoznać się z tym, co deweloper oferuje w nowym „pakiecie” systemu. Aby nie odmówić takiej funkcjonalności, musisz najpierw zrozumieć, jakie możliwości są prezentowane użytkownikom.