Naprawianie błędu 0x80300024 podczas instalacji systemu Windows 11/10

Czasami podczas próby zainstalowania nowej wersji systemu operacyjnego 10 lub 11 użytkownicy napotykają problem – na ekranie pojawia się błąd 0x80300024. Oznacza to, że w 70-80% przypadków awaria dysku twardego nastąpiła w wyniku nieprawidłowo przeprowadzonej procedury formatowania partycji. Ponadto taki błąd może również wskazywać na nieprawidłową lokalizację informacji w plikach rozruchowych.
Jednak główny problem pozostaje nierozwiązany: jak pozbyć się takiego błędu i ponownie kontynuować procedurę pobierania? Początkowo musisz zapoznać się ze wszystkimi istotnymi przyczynami i sposobami ich rozwiązania.

 

Przegląd przyczyn źródłowych

Podczas procesu instalacji każdy użytkownik może zobaczyć odpowiednie powiadomienie – „Nie udało się zainstalować systemu Windows w wybranej lokalizacji”. Dzieje się tak z następujących możliwych powodów:

 1. Wadliwe działanie podłączonych urządzeń peryferyjnych.
 2. Uszkodzenie dysku twardego.
 3. Minimalna ilość wolnego miejsca na dysku głównym.
 4. Problemy z portem USB.
 5. Uszkodzona sekwencja działań podczas ładowania systemu operacyjnego.
  Zanim zdecydujesz się na zakup licencji Windows 11, musisz zrozumieć aktualne opcje rozwiązywania ewentualnych problemów.

 

 

Rozwiązanie nr 1

Na przykład typowy błąd 0x80300024 podczas instalacji systemu Windows 10 lub 11 może wystąpić z powodu uszkodzenia dysku twardego. Dlatego przed instalacją należy sprawdzić przygotowanie tego dysku. Aby to zrobić, zaleca się użycie bieżącego polecenia CHKDSK. Równie ważną decyzją jest użycie specjalnego narzędzia. Mogłoby być:
• Seagate SeaTools;
• Diagnostyka WD Data Lifeguard.
Możesz „wyleczyć” dysk nie tylko programowo, ale także kupić nowy, jeśli wszystkie inne metody nie pomogą.

Rozwiązanie nr 2

Podczas ładowania systemu Windows 10 może również zostać wyświetlony błąd instalacji z powodu nieaktualnych, uszkodzonych sterowników. Dlatego kolejnym krokiem użytkownika jest sprawdzenie iw razie potrzeby aktualizacja sterowników. Będzie to wymagane do zapewnienia zgodności z nowym systemem operacyjnym. W końcu czasami przestarzałe sterowniki „blokują” proces pobierania nowego systemu.

Rozwiązanie nr 3

Wyłączenie różnych urządzeń peryferyjnych może być również doskonałym rozwiązaniem problemu, ponieważ takie urządzenia powodują „konflikt” podczas pobierania nowego systemu operacyjnego. Lista tych urządzeń obejmuje:
• drukarki;
• wszelkiego rodzaju panele audio;
• inne urządzenia podłączone do komputera PC lub laptopa.
Często dają błędy w systemie, co wywołuje „konflikt”, blokując dalszą procedurę instalacyjną, która może zostać wstrzymana lub w ogóle nie rozpoczęta. Najlepiej wyłączyć wszystkie niepotrzebne urządzenia peryferyjne, pozostawiając tylko dwa – klawiaturę i mysz do sterowania i naciskania niezbędnych kombinacji.

Rozwiązanie nr 4

Inną sprawdzoną opcją jest sprawdzenie aktualnych ustawień BIOS/UEFI, a także ewentualna ich zmiana w razie potrzeby. Jeśli nie aktualizujesz systemu BIOS przez długi czas, wersja staje się nieaktualna i dlatego nie rozpoznaje nowego systemu operacyjnego, powodując błąd podczas instalacji systemu Windows 10.
Aby to zrobić, musisz wybrać odpowiednią opcję flashowania:

 1. Korzystając z systemu BIOS, korzystając z oficjalnej strony internetowej producenta.
 2. Korzystanie ze specjalnego narzędzia.
  Następnie możesz ponownie kontynuować procedurę instalacji systemu operacyjnego.

Alternatywne rozwiązania problemu

Kiedy postanowiono kupić licencjonowany system Windows 10, aby go zainstalować, zaleca się zapoznanie się z innymi opcjami rozwiązania problemu – opcjami alternatywnymi.

 

 

 

W tym celu możesz użyć:
• Dodatkowe porty USB, gdyby wystąpiły problemy z odczytem informacji z pendrive’a.
• Sprawdzanie jakości bieżącej sekwencji startowej. Czasami trzeba zmienić kolejność odczytywania dysków podczas uruchamiania. Na przykład dysk SATA został oznaczony jako pierwsze zamówienie, co oznacza, że ​​urządzenie odczyta go jako pierwsze, a nie dysk USB.
• Czyszczenie wolnego miejsca. Powód jest uważany za banalny, gdy ładowanie nowego systemu operacyjnego nie następuje z powodu niewystarczającej ilości pamięci.
• Rozwiązywanie problemów związanych z istniejącymi partycjami dysku. Pomoże w tym specjalne narzędzie DiskPart, zwane programem narzędziowym.

W związku z tym odnotowano inną liczbę powodów, dla których użytkownik napotyka błąd 0x80300024. W takim przypadku możesz samodzielnie naprawić ten błąd, korzystając z powyższych zaleceń. Równie ważnym argumentem jest sprawdzenie własnego komputera lub laptopa, na którym zostanie zainstalowany system OS 10/11: czasami komputer nie spełnia określonych minimalnych wymagań programistów. Ponadto problemy mogą być związane nie tylko z komputerem, ale także z dyskiem flash, na którym zapisany jest obraz.