Office 365 Home – udostępnianie dostępu do wspólnego korzystania z subskrypcji

Ustawienie dostępu do wspólnego korzystania z subskrypcji Office 365 Home

Wersja Home Office 365 umożliwia udostępnienie korzyści z subskrypcji maksymalnie sześciu innym użytkownikom. Każdy z nich otrzymuje:

– możliwość zainstalowania najnowszej wersji pakietu Office dla komputerów z systemem Windows lub Mac OS, a także dla telefonów i tabletów. Każdy użytkownik ma możliwość zainstalowania pakietu Office na swoich urządzeniach i zalogowania się do pakietu Office na pięciu urządzeniach jednocześnie. To wymaga posiadania konta użytkownika Microsoft. Jeśli jeszcze nie masz konta, możesz go założyć po zaakceptowaniu zaproszenia. Rejestracja jest bezpłatna;

– korzystanie z magazynu osobistego w usłudze OneDrive o pojemności 1 TB. Wszyscy użytkownicy, którym udostępnisz korzyści z subskrypcji, otrzymują darmowy dostęp do OneDrive. Osoby te nie będą miały dostępu do Twojej osobistej przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive, ale jeśli chcesz, możesz im udostępniać wybrane foldery;

– komunikator Skype. Użytkownicy otrzymują bezpłatne 60 minut w ciągu miesiąca. Mogą one być wykorzystywane do połączeń z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi w 60 krajach (tylko w tych, gdzie jest dostępny Skype);

– Outlook.com ochroni Twoją korespondencję przed intruzami, a także sprawdzi załączniki pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. Użytkownicy posiadający subskrypcję mogą także uzyskać dodatkowe korzyści – 50 GB w skrzynce pocztowej, a także możliwość korzystania z programu bez oglądania reklam.

Uwaga: Użytkownicy, mający dostęp do wspólnego korzystania z subskrypcji, nie będą miały dostępu do plików i folderów w programie Outlook lub do Twoich dokumentów stworzonych w Office. Ty również nie będziesz miał takich możliwości w stosunku do ich danych. Wszystko pozostaje tylko do użytku osobistego, tak samo jak w przypadku osobno zakupionej subskrypcji.

Jak zainstalować Office 365 Home na komputerze?

Aby zainstalować Office 365 Home na urządzeniu, nie musisz udostępniać subskrypcji dla siebie. Wystarczy zalogować się do swojego konta Microsoft, wybrać zakładkę „Zainstalowane kopie” i kliknąć „Zainstaluj pakiet Office”.

Aby zainstalować pakiet Office na urządzeniu mobilnym, pobierz go ze sklepu z aplikacjami i zaloguj się do swojego konta.

Zainstalować pakiet Office i zalogować się możesz na pięciu urządzeniach jednocześnie.

Ustawienie dostępu do wspólnego korzystania z subskrypcji Office 365 Home

Subskrypcja jest dostępna dla sześciu członków rodziny.

Uwaga: przed zainstalowaniem pakietu Office musisz upewnić się, że komputer spełnia wymagania systemowe. Nowa wersja pakietu Office nie nadaje się do instalacji na Chromebookach lub na komputerach z systemem Windows Vista lub Windows XP.

Zaloguj się na swoje konto Microsoft, strona „Udostępnianie”. Pamiętaj, aby korzystać z tego samego konta Microsoft, które zostało użyte do instalacji Office 365.

Wybierz przycisk „Rozpocznij udostępnianie” → „Udostępnianie subskrypcji”.

Uwaga:

– być może przyciski „Rozpocznij udostępnianie” i „Udostępnianie subskrypcji” nie są widoczne. W takim przypadku należy sprawdzić, czy naprawdę jesteś właścicielem subskrypcji usługi Office 365 Home. Być może posiadasz inny typ subskrypcji lub sam używasz subskrypcji udostępnionej przez innego użytkownika. W tym przypadku, nie będziesz w stanie udostępnić wspólnego korzystania z subskrypcji;

– być może nie jesteś właścicielem subskrypcji Office 365 Home. Musisz sprawdzić nazwę samego produktu. Office 365 Personal lub wersja dla studentów nie pozwalają na udostępnienie wspólnego korzystania z subskrypcji.

W wyskakującym okienku „Udostępnianie subskrypcji Office” wybierz jedną z opcji:

– zaproś użytkownika przez e-mail. Aby to zrobić, wprowadź adres e-mail danej osoby i wybierz „Zaproś”. Adres e-mail, na który wysyłasz zaproszenie, powinien być również adresem e-mail, którego dana osoba będzie używać do rejestracji w Office 365 Home;

– zaproś użytkownika przez link. Kliknij przycisk „Kopiuj”, aby wysłać link osobie, którą chcesz objąć udostępnianiem. Wysłać link możesz przy użyciu wiadomości e-mail, wiadomości SMS lub innego rodzaju wiadomości. Jeśli chcesz udostępnić subskrypcję więcej niż jednej osobie, utwórz osobne linki dla poszczególnych osób.

Udostępnienie subskrypcji do pakietu Office członkom rodziny za pomocą konta Microsoft

Dodawanie użytkownika odbywa się w następujący sposób: przejdź do swojego konta Microsoft, strona „Rodzina”. Przewiń w dół i wybierz „Dodaj członka rodziny”, powtórz te czynności dla każdego członka rodziny, któremu chcesz udostępnić subskrypcję. Rodzina może obejmować maksymalnie dwadzieścia osób, ale subskrypcję usługi Office 365 można udostępnić tylko pięciu z nich.

Jeśli będą dostępne wolne licencje, pakiet Office zostanie automatycznie udostępniony członkom rodziny.

Udostępnianie subskrypcji i zaproszenie użytkowników, zarządzanie urządzeniami

Jeśli w pewnym momencie zechcesz udostępnić subskrypcję innym osobom lub zalogować się do pakietu Office na nowych urządzeniach, możesz to zrobić w jeden z następujących sposobów:

– na koncie Microsoft, strona „Udostępnianie” wejdź do sekcji „Inne osoby”. To tutaj możesz wyświetlać i zarządzać użytkownikami, którym udostępniasz korzyści z subskrypcji. Jeśli już udostępniasz subskrypcję pięciu innym członkom rodziny i chcesz udostępnić ją komuś nowemu, musisz zatrzymać udostępnianie u kogoś, zanim udostępnisz ją nowej osobie. Gdy zatrzymasz udostępnianie swojej subskrypcji innej osobie, utraci ona wszystkie korzyści z subskrypcji usługi, ale nadal będzie mogła wyświetlać i drukować swoje pliki osobiste. Utraci jednak możliwość ich edytowania i tworzenia nowych;

– aby sprawdzić stan zaproszenia do subskrypcji, na stronie „Udostępnianie” wejdź do sekcji „Inne osoby”. Tutaj możesz sprawdzać status zaproszeń, usuwać je lub ponownie zapraszać użytkowników;

– jeśli masz więcej niż pięć urządzeń, pakiet Office 365 Home automatycznie wyloguje Cię z urządzeń, aby zachować limit logowania. Aby zalogować się na szóstym urządzeniu, musisz wyłączyć jedno z poprzednich urządzeń (pakiet Office nie zostanie usunięty, po prostu przedzie do trybu “tylko do odczytu”).

Gdy udostępnisz pewnej osobie subskrypcję, otrzyma ona wiadomość e-mail z informacją o udostępnieniu subskrypcji. Osoba ta musi jedynie kliknąć przycisk „Akceptuję” w wiadomości e-mail. Następnie musi przejść do swojego konta Microsoft, strona „Przegląd”, aby zainstalować pakiet Office i uzyskać dostęp do wszystkich korzyści z jego użytkowania.

Ten film ukazuje na przykładzie „Jak aktywować pakiet Microsoft Office 365 Home”.