Office 2019 Home & Student: jak w pełni go wykorzystać?

Wiele osób korzysta z pakietu MS Office w wersji 2019, ponieważ ten pakiet aplikacji doskonale nadaje się do pracy z dokumentami, realizacji projektów domowych i szkolnych. Na przykład w tych programach możesz tworzyć i edytować:

 • arkusze kalkulacyjne;
 • teksty;
 • Baza danych;
 • prezentacje.

Licencja Office 2019 posiada wszystkie funkcje z poprzednich wersji programu. Twórcy dodali także kilka przydatnych innowacji, które wcześniej były dostępne tylko dla abonentów usługi Office 365.

Podstawowe aplikacje MS Office 2019

Aby ocenić funkcjonalność pakietu Office 2019, przeanalizujmy jego główne zastosowania:

 • Word;
 • Excel;
 • Power Point;
 • OneNote.

Word to program do pracy z dokumentami tekstowymi o różnym stopniu złożoności. Edytor aplikacji pomaga przestrzegać zasad pisowni i gramatyki. W wersji 2019 do programu dodano wbudowany translator, tworzenie równań matematycznych, szablony nowych schematów startowych oraz stron internetowych.

Excel to aplikacja do tworzenia i edycji arkuszy kalkulacyjnych. Dzięki niemu możesz łatwo zbierać, analizować i przekształcać dane. Umożliwia również automatyczne obliczanie i wizualizację informacji. W nowej wersji programu Excel dodano wykres „Oś czasu”. Teraz użytkownicy mogą wykreślić łańcuch wydarzeń w porządku chronologicznym na skali. Funkcja Mapy 2D umożliwia szybkie przekształcanie danych geograficznych w wizualizacje.

PowerPoint to program do prezentacji. Pozwala uzupełnić narrację o materiały informacyjne, co sprawi, że raport będzie bardziej szczegółowy i zrozumiały. W MS 2019 ten program zyskał funkcję „Przekształć”, która zapewnia płynne przejście między slajdami. Do prezentacji można również dodawać obiekty 3D, ikony i grafikę SVG. Pióro cyfrowe jest teraz również używane do przewijania slajdów.

Zaawansowane funkcje pakietu Office 2019, które ułatwiają pracę

W aplikacjach nowej wersji pakietu Office dostępne są ustawienia, które sprawiają, że korzystanie z tych programów jest wygodniejsze. Na przykład w opcjach edycji programu Word 2019 możesz wybierać spośród kilku sposobów wyróżniania, modyfikowania lub zastępowania słów i akapitów. Zaawansowane ustawienia pozwalają również wybrać sposób wklejania. Inne ustawienie kontroluje jakość i rozmiar obrazów. Użytkownicy programu Word mogą zmienić to ustawienie dla pojedynczego otwartego dokumentu lub dla wszystkich nowych dokumentów.

Aby ułatwić wypełnianie tabel w Excelu, twórcy udostępnili użytkownikom nową, ciekawą funkcjonalność. Na przykład funkcja CONCAT. Łączy tekst z wielu linii lub zakresów.

Integracja z usługami w chmurze i innymi aplikacjami

Zakup pakietu MS Office 2019 nie zapewnia automatycznego dostępu do przestrzeni dyskowej OneDrive. Przechowywanie w chmurze jest dostępne tylko dla posiadaczy subskrypcji Microsoft 365.

Uniwersalne aplikacje można integrować z aplikacjami MS Office. Aby to zrobić, użyj właściwości Expando.

Przydatne porady i wskazówki zwiększające produktywność

Aby ułatwić pracę w MS Office 2019:

 • włączyć automatyczne zapisywanie plików w chmurze;
 • dostosuj funkcję automatycznej korekty dla siebie;
 • użyj opcji Podziel widok, aby szybko edytować różne części dokumentu.

Te wskazówki pomogą zapobiec przypadkowemu usunięciu żądanego dokumentu, tworzyć i edytować dokumenty przy minimalnym wysiłku.

Dlaczego Office 2019 pozostaje użytecznym narzędziem do użytku domowego i edukacjiTen program zapewnia wiele narzędzi do pracy z dokumentami i tworzenia projektów do domu i pracy. Microsoft Office jest prosty i wygodny w użyciu. Dla wielu opłaca się kupić klucz Office 2019, ponieważ nie wymaga on comiesięcznej opłaty, w przeciwieństwie do aplikacji MS 365.