Kaspersky Endpoint Security: ochrona komputerów korporacyjnych przed cyberatakami

Duże firmy korzystają z dużej liczby aplikacji komputerowych. Poprawia to efektywność biznesową. Jednak zwiększa to również ryzyko  kradzieży cennych informacji. Aby chronić się przed złośliwymi atakami, wiele organizacji instaluje Kaspersky Endpoint Security na komputerach korporacyjnych. Jest to wielopoziomowa ochrona, która nie tylko chroni dane przed cyberprzestępcami, ale posiada również inne przydatne funkcje.

Następnie ocenimy główne i dodatkowe technologie Endpoint Security. Pomoże to firmom zdecydować, czy powinny kupić licencję Kaspersky i jaki plan subskrypcji wybrać.

Kluczowe cechy i funkcje Kaspersky Endpoint Security for business

Wszystkie edycje Kaspersky Endpoint Security for Business zawierają następujące funkcje:

 • ochrona antywirusowa;
 • bezpieczeństwo urządzeń mobilnych;
 • ochrona serwera plików;
 • kontrola urządzenia;
 • pojedyncza konsola zarządzania;
 • ochrona przed oprogramowaniem ransomware;
 • kontrola sieci;
 • siatka bezpieczeństwa w chmurze;

Kaspersky endpoint security for Windows i innych platform. 

Możesz także wybrać bardziej zaawansowany pakiet Kaspersky Endpoint Security. Na przykład rozszerzony lub całkowity. Korzystają z dodatkowych funkcji, które pozwalają zabezpieczyć serwery pocztowe, zarządzać szyfrowaniem i wiele więcej.

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i cyberatakami

Kaspersky Endpoint Security oferuje szeroką gamę narzędzi, które pomagają wykrywać szkodliwe oprogramowanie. W tym celu stosuje się w szczególności metody sygnaturowe i heurystyczne.

Analiza sygnatur jest wygodna i ułatwia wykrywanie znanego złośliwego oprogramowania. Jednak każdego dnia pojawiają się setki tysięcy nowych zagrożeń. Dlatego sama analiza sygnatur nie wystarczy, aby zapewnić niezawodną ochronę. Aby rozwiązać ten problem, oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky Lab przeprowadza również skanowanie heurystyczne. Nazywa się to również proaktywnym. Wykrywa niebezpieczne oprogramowanie podczas próby wykonania określonej czynności.

Połączenie tych metod ułatwia wykrywanie znanych zagrożeń i szybkie reagowanie na nowe złośliwe oprogramowanie. Zmniejsza się ruch związany z aktualizacją antywirusowych baz danych i liczba fałszywych alarmów ochrony.

Zarządzanie bezpieczeństwem komputera przy użyciu Kaspersky Security Center

Ta aplikacja pozwala w łatwy sposób zarządzać systemami informatycznymi i bezpieczeństwem. Główne zalety konsoli Security Center:

 • korzystać z dowolnych urządzeń mobilnych i stacjonarnych;
 • łatwa konfiguracja zabezpieczeń dzięki ujednoliconym politykom;
 • możliwość zarządzania ochroną całego środowiska korporacyjnego, w tym urządzeń mobilnych i maszyn w chmurze.

Kaspersky Endpoint Security ułatwia konfigurowanie narzędzi ochronnych niezależnie od liczby stacji roboczych i funkcji infrastruktury.

Dodatkowe funkcje Kaspersky Endpoint Security: kontrola ruchu urządzeń i sieci, szyfrowanie dysku

Oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky Lab chroni cenne dane za pomocą szyfrowania FIPS 140-2. Nawet jeśli informacje zostaną skradzione, atakujący nie będzie mógł uzyskać do nich dostępu.

Kaspersky Endpoint Security umożliwia również kontrolowanie ruchu sieciowego. Aplikacja na bieżąco monitoruje parametry ruchu. Dlatego łatwo zauważa aktywność sieciową charakterystyczną dla wirusów, trojanów i innych złośliwych programów.

Integracja Kaspersky Endpoint Security z innymi systemami bezpieczeństwa

Kaspersky Endpoint Security można zintegrować z Kaspersky Anti Targeted Attack Platform i innymi produktami firmy Kaspersky Lab. Platforma Anti Targeted Attack służy do wykrywania uporczywych ataków i ukierunkowanych zagrożeń.

Ponadto Kaspersky Sandbox jest często zintegrowany z Endpoint Security. To rozwiązanie umożliwia skanowanie podejrzanych obiektów w wirtualnych systemach operacyjnych. Zapewnia to bezpieczne wykrywanie złośliwej aktywności.

Jak wybrać odpowiedni plan subskrypcji dla Kaspersky Endpoint Security

Chociaż wszystkie wersje Kaspersky Endpoint Security mają doskonałą podstawową funkcjonalność, prostszym rozwiązaniom brakuje niektórych funkcji. Na przykład szyfrowanie danych. Dlatego przed zakupem antywirusa dobrze jest ocenić funkcje różnych planów abonamentowych i wybrać plan, który najbardziej Ci odpowiada.