Jak wyłączyć antywirus windows 10 (tymczasowo)

Aby zatrzymać działanie Windows Defender, przejdź do aplikacji Bezpieczeństwo systemu Windows. Następnie przejdź do “Ochrona przed wirusami” i wybierz “Zarządzaj ustawieniami”. Tutaj wszystko, co musisz zrobić, to umieścić ustawienie “Wyłączone” dla funkcji “Ochrona w czasie rzeczywistym”. To wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak tymczasowo wyłączyć Windows 10 Defender.

Defender po jakimś czasie automatycznie ponownie się włączy. Tak więc tymczasowe zatrzymanie tego oprogramowania jest przydatne tylko w niektórych przypadkach. Na przykład, jeśli musisz pobrać niektóre pliki bez sprawdzania ich przez antywirusa.

Gdy musisz tymczasowo wyłączyć inne programy antywirusowe, sposób ich zawieszenia będzie zależał od konkretnego oprogramowania. Istnieje również uniwersalna metoda – usunięcie programu z autostartu. Aby to zrobić, przejdź do “Aplikacji” i odinstaluj niechciane oprogramowanie.

Jak trwale wyłączyć antywirus w systemie Windows 10

Jeśli zastanawiasz się, jak całkowicie wyłączyć antywirus w systemie Windows 10, będziesz musiał użyć edytora rejestru. Cały proces zajmuje 11 stosunkowo prostych kroków:

 • otwórz wyszukiwanie poprzez Win+R, wpisz “regedit” i naciśnij Enter;
 • kliknij prawym przyciskiem myszy w prawej części edytora, wybierz “Utwórz – opcja DWORD 32 bit” i określ nazwę parametru “Disable AntiSpyware”;
 • kliknij dwukrotnie parametr i ustaw jego wartość na 1;
 • utwórz parametry Service Keep Alive i Allow Fast Service Startup z wartością 0;
 • Przejdź do Windows Defender, w sekcji Real-Time Protection (utwórz ją, jeśli nie istnieje); 
 • W ramach Windows Defender utwórz ustawienie o nazwie DisableI OAV Protection i Disable Real timeMonitoring z wartością 1;
 • Pod Windows Defender utwórz podsekcję Spynet z parametrem DWORD32 i nazwami LocalSettingOverrideSpynetReporting (wartość ), DisableBlockAtFirstSeen (wartość 1) oraz SubmitSamplesConsent (wartość 2);
 • kliknij dwukrotnie parametr Start i ustaw jego wartość na 4;
 • potwierdź ustawienia, zamknij edytor i ponownie uruchom system.

Ważne rzeczy do rozważenia podczas wyłączania antywirusa w systemie Windows 10

Podczas gdy tymczasowe lub całkowite wyłączenie programu Windows 10 Antivirus nie zakłóca pracy systemu, sprawia, że komputer jest podatny na złośliwe oprogramowanie. Dlatego nie zaleca się utrzymywania wyłączonego oprogramowania antywirusowego przez dłuższy czas. Uruchomienie nowego programu ochronnego lub ponowne uaktywnienie Windows Defender jest przydatne:

 • jeśli użytkownik często pobiera pliki z sieci;
 • Odwiedza niebezpieczne strony internetowe.

Podsumowując. Usługa programu antywirusowego Microsoft Defender jest dość łatwa do wyłączenia. Jednak przerywanie jej działania przez dłuższy czas jest niebezpieczne. Zalecamy wyłączanie programu tak rzadko, jak to możliwe lub zainstalowanie wygodniejszego antywirusa na licencjonowanym systemie Windows 10.