Jak chronić komputer z Kaspersky: najlepsze wskazówki

Aby bezpiecznie surfować po Internecie, musisz mieć specjalne oprogramowanie antywirusowe. Obecnie istnieje wiele różnych wirusów, a lista z nazwami aktywnie rośnie. Aby nie stać się kolejną ofiarą skomplikowanego ataku hakerów, należy najpierw wybrać odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. Z ogromnej listy najbardziej godnym uwagi jest Kaspersky Anti-Virus, który zapewnia wysoki poziom ochrony dla różnych urządzeń.

 


Instalacja Kaspersky

Przed szybkim zainstalowaniem programu antywirusowego na komputerze, należy najpierw zakupić Kaspersky Anti-Virus na korzystnych warunkach.

Następnie należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Uruchom gotowy plik.
 2. Zaakceptuj całą umowę licencyjną, uruchamiając tym samym proces instalacji.
 3. Po zakończeniu wszystkich procesów kliknij przycisk “Zakończ”.
  Aby zaktualizować wszystkie antywirusowe bazy danych, otwórz Kaspersky wybierając sekcję “Aktualizacje”.

Regularne aktualizacje i sprawdzanie antywirusowych baz danych

Aby uniknąć konieczności ręcznego klikania przycisku “Aktualizuj” za każdym razem, użytkownik może ustawić automatyczne wykonywanie tej procedury:

 • Przejdź do menu programu, otwórz “Urządzenia”, przejdź do “Polityki i profile”.
 • Wybierz “Ustawienia aplikacji”, przejdź do “Bazy aktualizacji”.
 • Wybierz częstotliwość aktualizacji – raz dziennie lub raz w tygodniu.
 • Przejdź do “Źródło aktualizacji baz”, określając sugerowane źródło.
 • Przejdź do “Zezwalaj na aktualizacje baz danych w roamingu” i pozostaw znacznik wyboru obok “Aktualizuj antywirusowe bazy danych w roamingu”.

Klikając przycisk “Zapisz”, użytkownik zapisuje zmodyfikowane ustawienia, aby zapewnić regularną aktualizację baz danych.

Aktywacja trybu “Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem”

Popularny Kaspersky Anti-Virus oferuje unikalną funkcję o nazwie Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, która działa w czasie rzeczywistym. Głównym celem tej funkcji jest natychmiastowe blokowanie wszelkich podejrzanych programów, które stanowią zagrożenie dla urządzenia.
Ważną zaletą jest to, że ten program antywirusowy gwarantuje najwyższej klasy ochronę przed oprogramowaniem ransomware, które jest szczególnie niebezpieczne dla oprogramowania. Poziom ochrony pozostaje wysoki niezależnie od wybranego planu.

Ustawienia użytkownika

Program antywirusowy oferuje szeroki zakres opcji dla każdego użytkownika. Jedną z oferowanych opcji jest możliwość modyfikacji ustawień w celu “dostosowania” systemu do własnych potrzeb:

 • Otwórz program antywirusowy na swoim urządzeniu. U góry znajduje się sekcja “Skanuj”, której kliknięcie spowoduje wyświetlenie listy wszystkich skanów.
 • Kliknij zakładkę “Pełne skanowanie”. Automatycznie otworzy się okno sugerujące wszystkie opcje dla przyszłych skanów, klikając “Wyszukaj wszystko”. Spowoduje to automatyczne uruchomienie procedury skanowania po włączeniu komputera.
 • Wszystkie ustawienia są dostosowywane do indywidualnych potrzeb, a użytkownik ma możliwość skanowania poszczególnych katalogów, aktywowania ochrony pamięci, skanowania określonych plików przy każdym uruchomieniu i tak dalej.
  Po wybraniu żądanych ustawień użytkownik może “Rozpocząć skanowanie”. System powiadomi użytkownika o zakończeniu procedury.

Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo surfowania po Internecie

Program antywirusowy posiada funkcję ochrony przed gromadzeniem danych w celu ochrony poufnych informacji. Dzięki temu strony internetowe nie mogą śledzić aktywności użytkownika w Internecie. Można wyznaczyć jedną lub więcej kategorii stron internetowych, do których ta reguła będzie miała zastosowanie.
Zaleca się korzystanie z funkcji Bezpieczna przeglądarka podczas surfowania po Internecie. Decydując się na zakup Kaspersky Anti-Virus, każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z tej funkcji, która blokuje wszystkie linki, jeśli zawartość witryny może spowodować poważne uszkodzenie określonego urządzenia.


Ponadto antywirus oferuje również szybkie tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych:

 • Utworzenie i uruchomienie takiego zadania tworzenia kopii zapasowej jest możliwe przy użyciu Konsoli administracyjnej.
 • Inną opcją jest użycie narzędzia klbackup na komputerze PC lub innym urządzeniu z serwerem administracyjnym. Narzędzie to jest zawarte w oprogramowaniu antywirusowym.
  Pozwala to nie tylko odzyskać ważne dane informacyjne, ale także migrować bazę danych bez ryzyka utraty ważnych komponentów. Jest to szczególnie przydatne podczas przenoszenia z jednego urządzenia na drugie.