Przegląd Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 jest to oprogramowanie, łączące stosowanie standardowych wersji aplikacji lokalnych od producenta z możliwościami szczególnymi stosowania różnych subskrypcji dostępu do usług internetowych. W prostych słowach, jest to w rzeczywistości zwykły Microsoft Office 2013, wyposażony w znaczną liczbę usług w chmurze i rozszerzony o nowe narzędzia programowe w różnych wersjach subskrypcji.

Do czego potrzebujemy takiego złożonego zestawu? Jest to pytanie nie całkiem zrozumiałe na pierwszy rzut oka.

Przede wszystkim, nawet bez brania do uwagi usług w chmurze, jest to zrozumiała dla każdego czynna licencja na narzędzia programowe Microsoft Office, instalowane w wersji maksymalnej na pięciu komputerach lub na pięciu urządzeniach mobilnych – tabletach, smartfonach, etc.

Kolejną zaletą jest dostępny jeden terabajt pamięci w magazynie osobistym OneDrive, co jest dobre samo w sobie – taka pojemność umieści wiele plików użytkownika, nie zależnie od tego, w jakiej aplikacji Microsoft Office zostały one stworzone. Z dokumentów i plików przechowywanych w OneDrive można korzystać wspólnie z innymi dopuszczonymi użytkownikami. Można to czynić nawet za pośrednictwem przeglądarki.

Zgodnie z warunkami subskrypcji automatyczne pobieranie najnowszych wersji programów biurowych. Odnosi się to również do aktualizacji – wszystko zostanie pobrane szybko i sprawnie. Ponadto – jeśli podłączyłeś się za pomocą komputera, na którym nie ma programów Microsoft Office, użytkownik z subskrypcją Microsoft Office 365 po prostu pobiera potrzebne do pracy oprogramowanie, pracuje w swoim repozytorium sieciowym, a po zakończeniu pracy całkowicie usuwa wszystkie ślady obecności oprogramowania.

Wersja subskrypcji, która zawiera w swoim zestawie komunikator Skype, udostępnia duży bonus – godzinę bezpłatnych połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi comiesięcznie.

I znowu o gigabajtach – na usługi pocztowe użytkownika, w zależności od wersji subskrypcji, dostępne są 50 GB na e-maile i dane programu Outlook. Ponadto podczas korzystania z serwisu mailowego w Microsoft Office 365 jest gwarantowany brak jakiejkolwiek reklamy.

Microsoft Office 365 jest dostępny tradycyjnie w dwóch wersjach – dla użytkowników domowych i dla firm. W każdym rozwiązaniu istnieje kilka planów subskrypcyjnych z innym zestawem składników. Subskrypcja do użytku domowego (w wersji najbardziej pełnej) obejmuje tradycyjne aplikacje Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Skype i usługę OneDrive.

Subskrypcja dla firm jest nieco bardziej interesująca – posiada znacznie szerzą listę usług. Mianowicie, są dodane aplikacje Exchange i SharePoint. Również jest dostępna usługa Microsoft Teams, która zapewnia bardzo wygodne narzędzia dla zespołów programistycznych – czaty, połączenia i wideokonferencje, będące idealnym rozwiązaniem dla oddziałów firmy, zajmujących się jakimś wspólnym projektem.

Również subskrypcja dla firm ma znacznie rozszerzoną listę oferowanych funkcji, między innymi:

Dostępne są wersje internetowe Microsoft Word, Excel, PowerPoint i Outlook

W ramach platformy SharePoint jest dostępne zarządzanie i zabezpieczanie stron internetowych dla grup roboczych, forów, oraz wewnętrznych baz wiedzy

Wideokonferencje z uczestnictwem maksymalnie 250 uczestników

Wiele różnych narzędzi do planowania, śledzenia harmonogramów i zarządzania przepływem pracy zarówno w grupach, jak i w klastrach

Obsługiwanie 300 użytkowników w każdym planie subskrypcji

W ten sposób Microsoft Office 365, zwłaszcza w wersjach subskrypcji dla firm, jest poważnym narzędziem nie tylko do organizacji procesu pracy, ale również do zapewnienia maksymalnej wydajności pracy. Zapewniając ścisłą integrację z magazynem w chmurze, znajdującym się na serwerach producenta oprogramowania i dzięki temu całkowicie zabezpieczonym, Microsoft Office 365 także skutecznie chroni dane grup roboczych przed zagrożeniami zewnętrznymi, kradzieżą i intruzami, co w dniu dzisiejszym jest bardzo znaczącym bonusem do podstawowych funkcji. Jest to również bardzo ważne podczas użytku domowego, ponieważ komputery domowe są bardziej „otwarte” pod względem bezpieczeństwa.

Microsoft Office 365 do użytku domowego również znacznie zwiększa mobilność i stopień bezpieczeństwa danych. Ponadto, optymalna liczba pięciu komputerów, które mogą jednocześnie korzystać z programu, odpowiada składowi liczebnemu przeciętnej rodziny.

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem, możesz obejrzeć wideo na naszym kanale YouTube „Jak aktywować pakiet Microsoft Office 365 Home?”