Office 2021: Jak wybrać odpowiedni pakiet do swoich potrzeb

Wiele osób chce kupić Microsoft office 2021, ponieważ ten pakiet aplikacji jest bardzo wygodny do pracy z dokumentami i wykonywania projektów szkolnych. Pakiet oprogramowania obejmuje:

 • Word;
 • Excel;
 • PowerPoint;
 • Outlook;
 • Access;
 • Publisher

Dla kupujących nie zawsze jest jasne, który pakiet Office jest dla nich najlepszy, ponieważ w wersji 2021 dostępnych jest wiele pakietów. Te edycje różnią się zestawem aplikacji i funkcjonalnością. Dlatego przed zakupem warto poznać mocne i słabe strony wszystkich pakietów Office 2021, aby wybrać z nich najbardziej odpowiedni.

Różne pakiety i wersje pakietu Office 2021

Który pakiet Microsoft Office jest lepszy dla systemu Windows 10 lub innego systemu operacyjnego, zależy od potrzeb użytkownika w zakresie określonych programów. Wersje MS Office 2021 różnią się liczbą aplikacji. Istnieją trzy główne pakiety:

 • Dom i uczeń;
 • Dom i biznes;
 • profesjonalny.

Koszt tych wersji znacznie się różni. Aby nie przepłacać za zbędną funkcjonalność, warto porównać wady i zalety pakietów Office 2021.

Porównanie funkcjonalności i cen pomiędzy pakietami

Najtańszą wersją pakietu Office 2021 jest Home & Student. Obejmuje tylko programy Word, Excel i PowerPoint. Dla wielu zwykłych użytkowników programy te zwykle wystarczają do pracy z tekstami, tabelami i slajdami. Microsoft office 2021 klucz  dla Home i Student można kupić na Kupsoft.pl  w cenie ok 430zl.

Drugim pretendentem w sporze o to, który Office jest lepszy, jest Home & Business. Ten pakiet aplikacji zawiera nie tylko Excel, Word i PowerPoint, ale także Outlook. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować teksty, arkusze kalkulacyjne i slajdy, prowadzić kalendarz i wysyłać wiadomości. Za zaawansowaną funkcjonalność kupujący będą musieli zapłacić ok 1000 zl.

Pakiet Professional zawiera wszystkie powyższe programy, a także MS Access i Publisher. Pierwsza aplikacja jest przeznaczona do pracy z bazami danych. Pomaga wyszukiwać, przechowywać i porządkować informacje. Ten program jest często używany w dużych organizacjach. Aplikacja Publisher umożliwia tworzenie publikacji: dyplomów, pocztówek, zaproszeń, katalogów, list mailingowych. Rozbudowana funkcjonalność pakietu Professional będzie kosztować klientów ok 1800zl.

Jak wybrać odpowiedni pakiet Office 2021 do swoich potrzeb

Aby określić, który pakiet Office jest lepszy, ważne jest poznanie użytkownika końcowego. Na przykład, gdy dorosły kupuje zestaw aplikacji dla swojego ucznia, nie opłaca mu się zamawiać pakietu Professional. Uczeń po prostu nie potrzebuje takiej liczby funkcji.

Jeśli dorosły użytkownik często korzysta w swojej pracy z aplikacji Office, lepiej dla niego wykupić pakiet Home & Business lub Professional.

Kluczowe funkcje, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pakietu Office 2021

W porównaniu z poprzednimi wersjami tego pakietu aplikacji Office 2021 otrzymał kilka cennych innowacji:

 • współredagowanie;
 • Komunikator zespołów;
 • dynamiczne tablice w Excelu;
 • nagrywanie wideo w programie PowerPoint;
 • ulepszona karta rysowania w programie Word;
 • kompatybilny z Windows 10 i 11.

Większość tych zmian jest pozytywna. Na przykład, jeśli prześlesz dokument programu Word, PowerPoint lub Excel do usługi w chmurze OneDrive, wiele osób może nad nim pracować jednocześnie. Nowy komunikator pozwoli Ci rozmawiać i prowadzić wideorozmowy.

Należy pamiętać, że Office 2021 można zainstalować tylko w systemie Windows 10 lub 11. Dlatego ten zestaw aplikacji nie jest odpowiedni dla posiadaczy systemów Windows 8 lub starszych.

Weź pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak typ licencji i instalacja na wielu urządzeniach

Wszystkie pakiety Office 2021 są licencjami wieczystymi. Jednak programy można instalować i używać tylko na jednym komputerze. Aby korzystać z aplikacji na innym sprzęcie, musisz kupić inny pakiet Office 2021.

Wnioski dotyczące wyboru odpowiedniego pakietu Office 2021

Który Office jest lepszy? Ponieważ pakiety tego zestawu aplikacji nie różnią się rodzajem licencji i są odpowiednie tylko dla jednego komputera, wybór programów powinien zależeć tylko od potrzeb i możliwości finansowych kupującego. Jeśli nie potrzebujesz aplikacji Access i Publisher, zalecamy zamówienie pakietu Home & Student. Jest dość funkcjonalny i niedrogi.