Jak włączyć Bluetooth na komputerze z systemem Windows 10

Wielu użytkowników jest zainteresowanych tym, jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10, ponieważ ta technologia zapewnia wygodną bezprzewodową wymianę danych. Za jego pomocą można również bardzo łatwo podłączyć urządzenia peryferyjne. Na przykład mysz, klawiatura lub słuchawki. Mamy nadzieję, że posiadasz licencje Windows 10, w przeciwnym razie zalecamy kupsoft.pl.

Adapter Bluetooth może być wbudowany. Dlatego niektórzy właściciele komputerów często nie są świadomi, że ich komputer korzysta z tej technologii. Następnie wyjaśnimy, jak znaleźć tę funkcję na komputerze i włączyć ją. Dlatego ci, którzy zdecydują się na zakup klucza Windows 10, będą mogli od razu skorzystać ze wszystkich zalet Bluetooth.

Sprawdzanie Bluetooth na komputerze: jak sprawdzić, czy Bluetooth jest na komputerze

Trzeba od razu powiedzieć, że nie należy sprawdzać działania bluetooth w pirackim systemie operacyjnym. Najpierw poprawna instalacja i aktywacja windows 10, dopiero wtedy będzie można normalnie skonfigurować Bluetooth.

Przede wszystkim ważne jest, aby spojrzeć na kartę danych technicznych komputera. Zwykle zawiera listę całego sprzętu zainstalowanego na komputerze. Jednak często zdarza się, że paszport techniczny ginie i nie ma możliwości zapoznania się z nim. W tej sytuacji będziesz musiał wyszukać Bluetooth za pośrednictwem komputera.

Najłatwiejszym sposobem potwierdzenia obecności Bluetooth jest znalezienie odpowiedniej niebieskiej ikony w prawym dolnym rogu ekranu obok zegara. Jeśli ikona jest obecna, możesz od razu zacząć włączać Bluetooth.

Czasami jednak brakuje charakterystycznej ikony. Powody tego:

  • brak obsługi Bluetooth;
  • brakuje niezbędnych sterowników;
  • Bluetooth nie jest włączony.

Gdy żądana ikona nie jest dostępna, musisz pogłębić wyszukiwanie. Otwórz Start – Ustawienia – Urządzenia. Wybierz zakładkę „Bluetooth i inne urządzenia”. Brak tej zakładki oznacza, że ​​komputer nie obsługuje Bluetooth lub nie ma zainstalowanych odpowiednich sterowników.

Włączanie Bluetooth na komputerze: instrukcje krok po kroku

Chociaż wielu nie wie, jak włączyć Bluetooth na komputerze, nie ma w tym nic trudnego. Otwórz wspomnianą wcześniej zakładkę – „Bluetooth i inne urządzenia”. Przełącz urządzenie w stan „Włączony”.

Następnie przejdź do centrum powiadomień, które znajduje się na pasku zadań obok daty i godziny. Wybierz Bluetooth i włącz go. Jeśli Bluetooth nie znajduje się w centrum powiadomień, możesz go tam dodać. Przejdź do Start – Ustawienia – Powiadomienia systemowe – Akcje – Szybkie akcje. Wybierz „Dodaj lub usuń szybkie akcje”, aby przywrócić Bluetooth do centrum powiadomień.

Podłączanie urządzenia do komputera przez Bluetooth: jak połączyć Bluetooth na komputerze i innym urządzeniu

Procedura podłączenia zależy od rodzaju sprzętu. Gdy musisz podłączyć głośniki, zestaw słuchawkowy, mysz lub klawiaturę, przejdź do zakładki „Bluetooth i inne urządzenia”. Następnie wybierz Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie Bluetooth. Wybierz żądane urządzenie i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby je podłączyć.

Włączanie Bluetooth i parowanie go ze skanerem lub drukarką przebiega nieco inaczej. Musisz przejść do Start – Ustawienia urządzenia – Drukarki i skanery – Dodaj drukarkę lub skaner. Aplikacja wyświetli listę drukarek, które można podłączyć. Pozostaje wybrać spośród nich ten właściwy.

W systemie Windows 10 wprowadzono funkcję szybkiego łącza. Jest to łatwiejszy i wygodniejszy sposób parowania urządzeń peryferyjnych z komputerem. Po wykryciu nowego urządzenia wystarczy kliknąć powiadomienie, a urządzenie się połączy.

Typowe problemy i rozwiązania: co zrobić, jeśli Bluetooth na komputerze nie działa

Gdy włączenie Bluetooth nie jest możliwe, często jest to związane ze sterownikiem. Na przykład nie są nieprawidłowo załadowane lub zainstalowane.

Problem ze sterownikami został rozwiązany za pomocą Menedżera urządzeń. Znajdź w nim kartę Bluetooth. Jeśli taka zakładka istnieje, obok urządzenia pojawi się strzałka lub żółty wykrzyknik. Jeśli wskazana jest strzałka, musisz kliknąć urządzenie i wybrać „Włącz”. Gdy Bluetooth jest oznaczony żółtym wykrzyknikiem, oznacza to błąd. Musisz ponownie zainstalować sterownik urządzenia.

Innym powodem, dla którego Bluetooth nie działa, jest wyłączenie go mechanicznym przełącznikiem. Ten problem może wystąpić u właścicieli laptopów. Niektóre modele mają mechaniczny przełącznik do włączania i wyłączania łączności bezprzewodowej.

Wniosek

Bluetooth umożliwia korzystanie z urządzeń bezprzewodowych bez plątania się po przewodach. Jeśli w pokoju nie ma wystarczającej ilości miejsca, jest to bardzo wygodne.

Włączenie Bluetooth nie zajmuje dużo czasu. Jeśli taki moduł jest zainstalowany w komputerze, każdy użytkownik może z łatwością podłączyć do niego niezbędny sprzęt.