Straciłeś dostęp do Windows 10? Odzyskaj hasło w kilku prostych krokach

Jeśli zapomniałeś hasła do systemu Windows 10, nie zniechęcaj się i nie spiesz się z ponowną instalacją systemu operacyjnego. Utracony dostęp można łatwo odzyskać, jeśli skorzysta się z kilku ważnych wskazówek.
Utrata hasła to nieprzyjemna sytuacja, która prowadzi do niemożności korzystania z własnego konta, co oznacza, że użytkownik traci dostęp do wszystkich plików, oprogramowania, które zostały zapisane na komputerze, laptopie lub innym urządzeniu. Z tego powodu użytkownik stara się odzyskać poprzedni dostęp tak szybko, jak to możliwe, wykonując kilka prostych kroków.

Korzystanie z wbudowanej funkcji resetowania hasła

Microsoft udostępnił kilka opcji odzyskiwania hasła za pomocą wbudowanych narzędzi. W ten sposób można zresetować hasło systemu Windows 10, wybierając jedną z sugerowanych metod:

 1. Odzyskiwanie hasła poprzez kwestie bezpieczeństwa. Przed utworzeniem hasła użytkownik udzielił odpowiedzi na jedno lub więcej pytań zabezpieczających jednocześnie. W procesie przywracania zapomnianego hasła należy ponownie podać odpowiedzi na pytania zabezpieczające.
 2. Odzyskiwanie hasła przez e-mail, przez numer telefonu. Podczas rejestracji w Microsoft użytkownik wprowadził własny numer telefonu lub adres e-mail. Dlatego konieczne jest przejście do strony resetowania, aby wprowadzić numer lub adres, na który zostanie wysłany kod z potwierdzeniem. Wprowadź kod, który został wysłany w odpowiednim wierszu, klikając “Dalej”.
  Po zresetowaniu konieczne będzie ponowne utworzenie hasła logowania, które należy wprowadzić dwukrotnie.

Korzystanie z konta Microsoft

Decydując się na zakup klucza Windows 10, ważne jest, aby wybrać hasło w celu ochrony danych osobowych na komputerze. Co jednak zrobić, gdy zapomni się hasła do konta?

Wybierz jedną z sugerowanych opcji:

 1. Resetowanie hasła za pośrednictwem witryny Microsoft. W tym celu należy wejść na stronę firmy i użyć numeru telefonu, adresu e-mail lub nazwy Skype podanej wcześniej podczas rejestracji.
 2. Zresetowanie hasła za pośrednictwem innego komputera, na którym również posiadasz konto Microsoft. W tym celu należy kliknąć na “Zarządzaj innym kontem”, wybierając z listy komputer, który chcemy zresetować.
  Po zakończeniu zostanie wyświetlona lista pytań kontrolnych, numer telefonu i inne opcje umożliwiające uzyskanie kodu niezbędnego do odzyskania utraconego hasła.

Korzystanie z narzędzi do odzyskiwania haseł innych firm

W Internecie można znaleźć wszelkiego rodzaju oprogramowanie do szybkiego włamywania się i przywracania własnego hasła. Lista najpopularniejszych narzędzi obejmuje:

 • Ophcrack to potężne narzędzie, które przypadnie do gustu nawet początkującym użytkownikom. Wystarczy pobrać obraz ISO i zamontować go na nośniku startowym. Rezultatem jest automatyczne odzyskiwanie hasła podczas uruchamiania komputera.
 • Offline NT Password & Registry Editor – Narzędzie to całkowicie usuwa poprzednie hasło, dzięki czemu użytkownik może utworzyć nowe w celu pomyślnego zalogowania się.
 • LCP – Kolejne popularne i darmowe narzędzie. Wadą korzystania z niego jest jednak to, że nadaje się do odzyskiwania hasła, jeśli masz dostęp do rekordu urządzenia.
 • Windows Password Unlocker to program premium, który będzie wymagał nośnika startowego, aby odzyskać hasło po uruchomieniu komputera.
  Duża liczba programów pozwala wybrać najbardziej odpowiednią opcję, w zależności od własnego doświadczenia i przydzielonego budżetu (jeśli mówimy o płatnych produktach). Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas pobierania różnych programów z zasobów stron trzecich.

Dodatkowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa haseł

Gdy już dowiedziałeś się, jak zresetować hasło do systemu Windows 10, możesz wymyślić nowy sposób bezpiecznego logowania. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju oprogramowanie do łamania haseł, warto pamiętać o poniższych wskazówkach:

 • Wymyśl złożone i unikalne hasła do logowania. Aby ich nie zapomnieć, zawsze zapisuj wszystkie informacje w notatniku.
 • Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy użytkownik się loguje, automatycznie otrzymuje specjalny kod bezpieczeństwa za pośrednictwem numeru telefonu/adresu e-mail.

Utracone hasło do systemu Windows 10 to prawdziwy problem, który powoduje, że użytkownik traci dostęp do wszystkich plików na komputerze lub innym urządzeniu. Aby kontynuować pracę na tym komputerze, należy jak najszybciej znaleźć bezpieczny sposób na jego szybkie odzyskanie, zapoznając się z opcjami wymienionymi powyżej.