Skuteczna aktywacja systemu Windows 10: Korzystanie z wiersza poleceń

Aktywacja systemu Windows 10 polega na upewnieniu się, że używana kopia systemu operacyjnego jest oryginalna, a zatem gwarantuje, że nie będzie używana na innych urządzeniach. Nie oznacza to, że system działa tylko na jednym urządzeniu. Na liście może znajdować się więcej niż jedno rzeczywiste urządzenie, ale łączna liczba urządzeń nie może przekraczać liczby określonej w umowie licencyjnej.
Bez aktywacji użytkownik nie będzie mógł zastosować różnych opcji personalizacji, w tym zmiany tapety, kontrastu kolorów i innych.

Dlaczego warto korzystać z wiersza poleceń

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, coraz więcej użytkowników decyduje się na aktywację systemu Windows 10 za pomocą wiersza poleceń. Dzieje się tak, ponieważ ta metoda ma wiele zalet w porównaniu do wszystkich innych opcji:

 • Natychmiastowe wykonanie procedury aktywacji – duża szybkość.
 • Automatyzacja niektórych procesów, co eliminuje konieczność ręcznego wykonywania zadań.

CMD charakteryzuje się maksymalną prostotą, nie tylko w krzywej uczenia się (ważne dla początkujących), ale także w składni. Dlatego aktywacja systemu jest łatwa, szybka i niezawodna.
Windows 10 jest podzielony na konkretne wersje, dla każdej z których dostępna jest lista odpowiednich poleceń. Przykładowo: dla wersji 10 Home wybrano osobny zestaw poleceń, który różni się nieco od listy opcji przewidzianych dla wersji 10 Professional (Pro lub Maximum). Warto również pamiętać, że po każdym poleceniu należy nacisnąć klawisz Enter, aby kontynuować pisanie pozostałych poleceń. Jest to ważny warunek wstępny, który użytkownicy często ignorują, co prowadzi do ciągłych problemów podczas aktywacji.

Przygotowanie do aktywacji

Przeprowadzenie pełnej aktywacji systemu Windows 10 za pomocą wiersza poleceń wymaga kilku prostych kroków przygotowawczych. Zapewnią one prawidłowe wykonanie kolejnych kroków, co pomoże wyeliminować wszelkiego rodzaju błędy.

Aby sprawdzić aktualny status aktywacji, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do menu Start.
 2. Wybierz pozycję “Ustawienia”.
  Naciśnij opcję Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie wybierz opcję Aktywacja.
  Dokładny status aktywacji produktu będzie wskazywany przez pozycję “Aktywacja”.
  Inną metodą jest zapisanie klucza licencyjnego, który jest używany w następujących przypadka
 • gdy okres próbny wygasł i system wymaga aktywacji;
 • gdy właściciel komputera zdecydował się na ponowną instalację oryginalnej wersji.

Zaleca się zwrócenie uwagi na naklejki potwierdzające autentyczność programu aktywacyjnego: zapoznaj się z GML (etykieta-hologram), SOA (naklejka licencyjna). Obecnie użytkownicy mogą kupić klucz Windows 10 po okazyjnych cenach, szukając pomocy u prawdziwego profesjonalisty.

Aktywacja za pomocą wiersza poleceń

Procedura jest wykonywana w wyniku 4 kroków:

 1. Wejście do wiersza poleceń. Należy kliknąć na “szukaj w Windows”, które znajduje się na dole ekranu po lewej stronie (druga ikona). Otwiera się wiersz wyszukiwania, w którym wpisujemy “cmd”, wybieramy odpowiednią ikonę i uruchamiamy jako Administrator.
 2. W oknie z pytaniem o zgodę na wprowadzenie zmian potwierdzamy nasz wybór: “Tak”.
 3. Stosujemy przygotowane polecenia, są one wymienione w ostatniej linii, która znajduje się po C:{Windows\system32>. Wstawiamy slmgr.vbs /upk, aby usunąć istniejący klucz; wpisujemy slmgr.vbs /ipk z kluczem, pamiętając o spacji; wstawiamy slmgr.vbs /ato, aby aktywować.
 4. Gdy wszystko zostanie wykonane poprawnie, pojawi się okno aktywacji – oznacza to, że procedura została zakończona pomyślnie.
  Gdy użytkownik korzysta z OS 10 Pro, wszystkie polecenia powinny być zapisane bez .vbs. W profesjonalnym systemie, zaraz po wpisaniu slmgr /ipk, należy użyć slmgr /skms kms.xspace.in, a następnie zastosować odpowiednie polecenie, aby uruchomić system.
  Jeśli powyższa procedura nie powiedzie się, można spróbować powtórzyć powyższe kroki, ale bez slmgr /skms kms.xspace.in. Czasami problem leży w użyciu tego pliku.

Przedstawiona metoda aktywacji należy do listy najbezpieczniejszych metod, co oznacza, że prawdopodobieństwo infekcji systemu z powodu użycia podejrzanych aktywatorów jest wykluczone. Ponadto prosta instrukcja pomoże nawet początkującemu użytkownikowi poradzić sobie z zadaniem – aby znaleźć klucz, należy wprowadzić tylko 3 podstawowe polecenia. Co więcej, metoda ta gwarantuje stabilną aktywację przez co najmniej sześć miesięcy. W przypadku ponownej dezaktywacji systemu, metodę tę można powtórzyć ponownie.