Problemy z aktualizacjami systemu Windows 10? Dowiedz się, jak je wyłączyć

Regularne aktualizacje systemu pomagają zwiększyć bezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne w przypadku negatywnego wpływu różnego rodzaju oprogramowania szpiegującego. Niektórzy użytkownicy napotykają jednak pewne problemy w wyniku aktualizacji systemu Windows 10. W związku z tym pojawia się pytanie: jak wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10?

W niektórych sytuacjach wyłączenie takich aktualizacji jest faktycznie uważane za przydatne. W końcu automatyczne aktualizacje często wpływają na ustawienia sterowników i całego systemu operacyjnego, a zatem aktualizacje muszą być wyłączone, aby uniknąć niechcianych niedogodności.

Dlaczego pojawiają się aktualizacje systemu Windows 10

Istnieje wiele powodów, dla których mogą wystąpić problemy z aktualizacjami. Aby dojść do sedna sprawy, należy rozważyć trzy główne z nich:

  1. Użytkownik odmawia wybrania funkcji automatycznych aktualizacji i dlatego musi robić wszystko ręcznie. Prowadzi to do określonej listy problemów, co jest szczególnie ważne dla początkujących użytkowników.
  2. Pojawiają się konflikty ze sterownikami, programami antywirusowymi, które “blokują” proces aktualizacji.

Po zakończeniu wszystkich aktualizacji, niektórzy napotykają taki problem jak drastyczny spadek wydajności urządzenia z systemem Windows 10. Jeśli nie uda się naprawić błędów po aktualizacjach, korzystanie z komputera staje się problematyczne, ponieważ nie można uruchomić niektórych programów lub wykonywać różnych funkcji.

Jak wyłączyć aktualizacje

Zadając bardzo częste pytanie, jak wyłączyć Windows 10 Defender, jak zatrzymać automatyczne aktualizacje, istnieją trzy główne sposoby, aby to zrobić:

  • Ustawienia Windows Update (“Centrum Windows Update”). Naciśnij “Win+R”, wpisz “services.msc” w wierszu, który się otworzy. Wyszukaj Windows Update lub Centrum aktualizacji na liście sugerowanej przez dwukrotne kliknięcie elementu. W zakładce “Wspólne” obok “Typ uruchamiania” wybierz “Wyłączone”, kliknij “Zatrzymaj”.
  • Edytor zasad grupy. W tym przypadku również naciśnij “Win + R”, aby wpisać “gpedit.msc” w wyświetlonym wierszu. Otwórz “Konfiguracja komputera”, przejdź do “Szablony administracyjne”, otwórz “Składniki systemu Windows”. Kliknij dwukrotnie na “Centrum aktualizacji”, wybierz “Konfiguruj automatyczne aktualizacje”, aktywuj status “Wyłączone”.
  • Edytor rejestru. Uruchom rozłączenie za pomocą znanej kombinacji “Win + R”, wpisz “regedit” w wierszu. Otwórz HKEY_LOCAL_MACHINE, uruchom SOFTWARE i poszukaj Policies. Przejdź do folderu Microsoft, następnie do folderu Windows i do WindowsUpdate. Ostatni jest folder AU, w którym musimy utworzyć nową wartość DWORD. Wpiszmy nazwę NoAutoRebootWithLoggedOnUsers i wybierzmy wartość 1.
    W niektórych sytuacjach używane jest oprogramowanie innych firm. Opcja ta jest jednak często wybierana przez bardziej zaawansowanych użytkowników.

Konsekwencje wyłączenia aktualizacji systemu Windows 10

Przed wyłączeniem wszystkich aktualizacji systemu operacyjnego należy natychmiast ocenić wszystkie możliwe zagrożenia i konsekwencje:

  1. Urządzenie automatycznie staje się podatne na nowsze wirusy i inne zagrożenia bezpieczeństwa.
  2. Możliwe problemy z wydajnością, ponieważ system przestaje otrzymywać pomoc w postaci poprawek błędów w celu poprawy funkcjonalności komputera.

Pod aktualizacjami kryje się wiele korzyści dla użytkownika i ogólnego bezpieczeństwa jego komputera.
Jak zarządzać aktualizacjami systemu Windows 10 bez ich całkowitego wyłączania?
Wszystkie wyżej wymienione funkcje sugerują, że nie trzeba całkowicie rezygnować z kompleksowych aktualizacji systemu. Możesz dowiedzieć się, jak prawidłowo nimi zarządzać:

  • Zmienić tryb aktualizacji. Można na przykład wstrzymać wszystkie aktualizacje na 7 dni lub na określony czas.
  • Przełożyć zaplanowane instalacje aktualizacji na bardziej dogodny czas. Na przykład po godzinie 21:00, gdy użytkownik zakończy pracę na komputerze.

Przed zakupem licencjonowanego systemu Windows 10 należy zapoznać się ze wszystkimi zawiłościami związanymi z pracą z aktualizacjami systemu. Mimo to istnieje wiele opcji dostępnych dla użytkowników, aby rozwiązać problemy z aktualizacjami bez konieczności wyłączania tej funkcji.

Oprócz wspomnianych powyżej rozwiązań, warto również zwrócić uwagę na unikalną możliwość dostosowania wszystkich aktualizacji, które mogą być odbierane wraz z głównymi. Aby to zrobić, wystarczy zaznaczyć pole obok konkretnego produktu Microsoft: Mirosoft Office, Skype, DirectX i innych przydatnych produktów, które wymagają lub nie wymagają regularnych aktualizacji.