Publisher 2019: Twórz piękne układy i publikacje do użytku biznesowego i osobistego

Wiele firm i osób prywatnych chce kupić pakiet Microsoft Office 2019 dla programu Publisher. Dzięki temu programowi można łatwo tworzyć różnorodne publikacje. Na przykład katalogi, kalendarze, pocztówki i listy pochwalne. Dzięki bogatej funkcjonalności, aplikacja pozwala na realizację projektów o różnym poziomie złożoności. 

Aby korzystać z Publisher 2019 z maksymalną wydajnością, warto znać wszystkie jego funkcje, podstawowe i zaawansowane. Następnie powiemy, jakie funkcje otrzyma użytkownik, który zdecyduje się na zakup pakietu Microsoft Office 2019 i uruchomienie programu Publisher. Wyjaśnimy, w jaki sposób aplikacja jest przydatna dla dużych organizacji i zwykłych ludzi. Jeśli dana osoba nie zdecydowała się jeszcze na zakup Publishera, informacje te pomogą jej dokonać świadomego wyboru.

Interfejs i główne funkcje Publisher 2019

Ten program jest pod wieloma względami podobny do Worda. Różnica polega na tym, że nacisk kładziony jest tutaj na tworzenie układu strony, a nie tekstu. Po aktywacji pakietu Office 2019 i uruchomieniu programu Publisher użytkownik uzyska dostęp do panelu sterowania z kilkoma zakładkami:

 • gł;
 • wstawianie;
 • układ strony;
 • recenzja;
 • rysunek;
 • lista mailingowa.

Karta główna zawiera przyciski wyboru stylu i czcionki. Sekcja “Wstaw” umożliwia dodawanie do dokumentu wykresów, tabel, zdjęć i filmów. Sekcja “Układ strony” umożliwia pracę nad publikacjami: zmianę struktury i rozmieszczenia poszczególnych elementów. Zakładka Review zawiera narzędzia do wyboru języka, tłumaczenia tekstu i sprawdzania pisowni. W przypadku konieczności pracy nad dodanymi obrazami, tekstami i kształtami przydatna jest zakładka “Rysowanie”. 

Gdy ktoś kupuje klucz do pakietu Microsoft Office 2019 ze względu na aplikację Publisher, otrzymuje możliwość tworzenia publikacji na podstawie szablonów. W tym programie jest ich bardzo dużo. Użytkownik może również pobierać nowe szablony z Internetu lub tworzyć własne. Ułatwia to uzyskanie planu dla dowolnego projektu. 

Aby dodać tekst do publikacji, nie trzeba wprowadzać go ręcznie. Aplikacja posiada funkcję importu tekstu. Na przykład z dokumentów Word.

Tworzenie układów dla biznesu

Wiele firm kupuje MIcrosoft Office 2019, ponieważ Publisher jest bardzo przydatny w marketingu i reklamie. Broszury, ulotki i wizytówki są aktywnie wykorzystywane do reklamowania produktów i usług. 

Publisher 2019 jest również używany do tworzenia plakatów, broszur i katalogów. Te materiały drukowane pomagają informować opinię publiczną o produktach lub usługach firmy. 

Dokumenty Publisher 2019 są wykorzystywane nie tylko w reklamie. Są one przydatne, gdy trzeba przekazać określone informacje liderom biznesu. Na przykład do tworzenia dokumentów z wykresami i tabelami, aby wyraźnie pokazać dane statystyczne. 

Tworzenie edycji osobistych

Po aktywacji pakietu Office 2019 właściciel aplikacji otrzyma funkcje przydatne nie tylko w biznesie. Publisher umożliwia tworzenie dokumentów na różne ważne wydarzenia. Na przykład zaproszenia ślubne lub kartki urodzinowe. 

Gdy użytkownik potrzebuje uwiecznić niezapomniane chwile w życiu, Publisher pomoże mu wybrać projekt kalendarzy, albumów i fotoksiążek. 

Aplikacja ta jest również często wykorzystywana przez osoby prowadzące własne blogi. Oprogramowanie do projektowania publikacji pozwala uczynić blog naprawdę wyjątkowym. W Publisher 2019 możesz przygotować publikacje i broszury, aby wyrazić siebie. 

Zaawansowane funkcje Publisher 2019

Poza podstawowymi narzędziami, w aplikacji dostępne są dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają pracę nad publikacjami. Obejmują one:

 • gotowe szablony do szybkiego tworzenia układów;
 • praca z czcionkami, kolorami i efektami
 • zarządzanie elementami projektu;
 • importowanie i edytowanie elementów wektorowych, obrazów i teł.

Jeśli potrzebujesz przygotować layout publikacji w krótkim czasie, możesz skorzystać z gotowego szablonu. W aplikacji dostępnych jest wiele szablonów. Każdy użytkownik może łatwo wybrać szablon dla określonego typu projektu. 

Jeśli dana osoba zdecyduje się na zakup pakietu Microsoft Office 2019, w programie Publisher będzie mogła zmienić czcionki, kolory i efekty przyszłej publikacji. Dzięki temu z łatwością przygotuje dokumenty o unikalnym stylu.

Gdy użytkownik potrzebuje uporządkować elementy projektu, w Publisher 2019 może korzystać z warstw. Tworzy to ciekawe efekty wizualne. Na przykład, jeśli uporządkujesz kolejność warstw, niektóre obiekty w publikacji pojawią się nad innymi.

Czasami trzeba wstawić do dokumentu tło lub elementy wektorowe. Dzięki Publisher 2019 jest to łatwe do zrobienia. Aplikacja szybko importuje obrazy z różnych źródeł.

Publikowanie i drukowanie publikacji

Jeśli dana osoba dokonała aktywacji pakietu Office 2019 i przygotowała publikację w programie Publisher, pozostaje jej wydrukować utworzony dokument. Czasami korzystne jest przetłumaczenie publikacji na inny format. Publisher umożliwia eksportowanie dokumentów w popularnych formatach:

 • PNG;
 • PDF;
 • JPG.

Później projekt można łatwo wydrukować na drukarce w pracy lub w domu. Drukarki stacjonarne nie zawsze są w stanie ożywić publikacje zgodnie z ich przeznaczeniem. Dlatego eksperci często zalecają korzystanie z drukarki komercyjnej. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba wydrukować setki lub tysiące kopii. 

Jednak w niektórych przypadkach ludzie decydują się na zakup pakietu Microsoft Office 2019, aby nie tworzyć fizycznych kopii publikacji z programu Publisher. Na przykład chcą po prostu opublikować projekt online lub opublikować go w mediach społecznościowych. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Każda osoba lub organizacja może szybko publikować dokumenty do celów osobistych lub komercyjnych.

Podsumowanie

Publisher 2019 to łatwa w użyciu aplikacja do tworzenia i pracy z różnymi rodzajami publikacji. Posiada wiele narzędzi ułatwiających projektowanie unikalnych projektów. Pomimo szerokiej funkcjonalności programu, jest on dość łatwy w użyciu. Dlatego nie tylko profesjonalni, ale także zwykli użytkownicy z łatwością stworzą potrzebne im dokumenty w Publisher.