Microsoft 365: odpowiedzi na często zadawane pytania

Obecnie wszyscy użytkownicy korzystają z tej czy innej aplikacji biurowej. Bez nich nie da się pracować z tabelami, tekstami i prezentacjami. Właściciele komputerów PC mogą wybierać pakiety biurowe od różnych programistów. Najczęściej chcą kupić klucz Office 365, ponieważ pozwala im tworzyć i edytować dokumenty z nowoczesnymi funkcjami. Jednocześnie wielu użytkowników ma wątpliwości, czy powinni subskrybować ten produkt. Nie bardzo rozumieją możliwości, jakie daje Office 365. W rezultacie osoby te korzystają z innych pakietów biurowych, które nie pozwalają im efektywnie wykonywać swoich zadań.
Następnie porozmawiamy szczegółowo o tym, czym jest Microsoft 365, jakie funkcje mają jego aplikacje i jak kupić ten produkt od Microsoft. Odpowiemy także na najczęstsze pytania, które pojawiają się od użytkowników Office 365 oraz osób planujących jego zakup. Informacje te pomogą Ci efektywniej korzystać z oprogramowania biurowego. Jeśli dana osoba nie jest pewna, czy powinna kupić Office 365, po przeczytaniu artykułu z łatwością podejmie racjonalną, świadomą decyzję.

Co to jest Microsoft 365

To nazwa pakietu aplikacji biurowych, do których użytkownicy uzyskują dostęp w ramach subskrypcji. Produkt zawiera nowoczesne oprogramowanie do pracy z tekstami, tabelami i innymi dokumentami. Office 365 obejmuje także usługi w chmurze i narzędzia do ochrony danych.
Aby zamówić pakiet biurowy z odpowiednią funkcjonalnością należy wybrać optymalny plan abonamentowy. Wszystkie są podzielone na trzy grupy:

 • dla domu;
 • biznes;
 • przedsiębiorstwa.

Poszczególne plany różnią się liczbą dostępnych programów, a także dodatkowymi funkcjami. Na przykład, jeśli zarejestrujesz się w celu wykupienia subskrypcji domowej, użytkownicy będą mieli do wyboru dwa plany – osobisty i rodzinny. W pierwszym przypadku abonent może zainstalować aplikacje na pięciu urządzeniach i otrzymuje dostęp do 1 GB przestrzeni w chmurze. Abonament rodzinny zapewnia dostęp do usługi nawet sześciu osobom jednocześnie. Każdy z nich może wykorzystać 1 GB pamięci.
Pakiety biurowe dla firm mają szerszą funkcjonalność niż opcje dla zwykłych właścicieli komputerów PC. Obejmuje korporacyjną pocztę e-mail i ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.
Najszersze możliwości dają abonamenty dla przedsiębiorstw. Po zarejestrowaniu pracownicy firmy mogą uruchamiać nie tylko podstawowe programy, takie jak Word, ale także specjalistyczne aplikacje. Na przykład Power Automate, Visio i wiele innych.
Subskrypcja Microsoft 365 wymaga od użytkowników uiszczania miesięcznych lub rocznych opłat za dostęp do programów. Jeśli zapotrzebowanie na oprogramowanie zniknie, wystarczy przestać płacić. Wielu właścicieli komputerów uważa tę opcję za bardziej opłacalną niż zakup licencji wieczystej na pakiet biurowy.

Jak zdobyć Microsoft 365

Istnieje kilka sposobów subskrybowania usługi Office 365. Najłatwiej jest skorzystać z oficjalnej strony Microsoftu. Należy zalogować się do serwisu poprzez swoje konto, a następnie odnaleźć centrum administracyjne Microsoft 365. Tutaj z łatwością wybierzesz odpowiedni plan abonamentowy. Zaletą tej metody zakupu jest to, że użytkownik kupuje, aktywuje i instaluje pakiet biurowy tak szybko, jak to możliwe. Ta opcja jest korzystna dla zwykłych właścicieli komputerów PC i różnych organizacji, które chcą szybko uzyskać dostęp do aplikacji biurowych o szerokiej funkcjonalności. Jedynym ograniczeniem jest to, że aby dokonać zakupu, musisz być podłączony do sieci.
Użytkownicy mogą także zakupić odpowiedni pakiet Office 365 w dowolnym sklepie oficjalnie współpracującym z Microsoftem. Produkt sprzedawany w formie pudełka lub klucza elektronicznego. W pierwszym przypadku kupujący otrzymuje nośnik z plikami instalacyjnymi i kluczem licencyjnym. W drugim przypadku tylko klucz.
Ponieważ użytkownicy mają kilka możliwości zakupu Office 365, mogą zamówić go na najkorzystniejszych warunkach. Na przykład kup go ze zniżką w jakimś sklepie. Należy jednak pamiętać, że zbyt niskie ceny zwiększają ryzyko, że kupujący otrzyma klucz, który jest już używany w innych urządzeniach.

Kluczowe funkcje i funkcje

Usługa chmurowa Office 365 umożliwia abonentom korzystanie z popularnych aplikacji do pracy z tekstami, prezentacjami i arkuszami kalkulacyjnymi. Programy te są wyposażone w najnowsze funkcje. Dlatego za ich pomocą użytkownicy mogą wykonywać zadania, których nie da się wykonać przy użyciu podobnego oprogramowania innych deweloperów.
Microsoft 365 można zainstalować na wielu urządzeniach. Nawet podstawowy abonament osobisty umożliwia pobieranie aplikacji biurowych na maksymalnie 5 komputerów, tabletów lub smartfonów. Dzięki temu użytkownicy nie muszą cały czas siedzieć przy komputerze, aby uruchamiać programy. Przykładowo w czasie podróży mogą pracować nad dokumentami na smartfonie, następnie zapisywać je i kontynuować edycję na domowym komputerze.
Wiele funkcji Office 365 zaprojektowano z myślą o współpracy. Na przykład za pośrednictwem Microsoft Teams ludzie szybko wymieniają się informacjami i przekazują opinie na temat różnych projektów. Dzięki temu Office 365 jest korzystnym narzędziem dla organizacji każdej wielkości.
Wszystkie aplikacje Office 365 otrzymują regularne aktualizacje. Dzięki temu oprogramowanie działa stabilnie, a prawdopodobieństwo awarii jest bardzo niskie.

Kompatybilność i dostępność

Aby zainstalować pakiet biurowy Microsoft 365 na komputerze, potrzebujesz:

 • system operacyjny Windows 10 lub 11;
 • dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,6 GHz;
 • RAM 2 GB (32-bitowy system operacyjny) lub 4 GB (64-bitowy system operacyjny);
 • od 4 GB wolnego miejsca na dysku;
 • ekran o rozdzielczości 1280 x 768.

Ponadto, aby zainstalować i aktywować oprogramowanie, będziesz potrzebować dostępu do Internetu i konta Microsoft.
Należy pamiętać, że ten pakiet biurowy mogą kupić także właściciele systemu macOS. Aby zainstalować pakiet biurowy na różnych wersjach tego systemu, potrzebujesz co najmniej 10 GB wolnego miejsca.
Jak widać wymagania wobec Office 365 nie są zbyt wysokie. Nawet właściciele 32-bitowej wersji systemu Windows 10 mogą bez problemu korzystać z tego oprogramowania. Jeśli właściciel komputera PC chce najpierw zainstalować system Windows 11, a następnie subskrybować Office 365, musi sprawdzić, czy sprzęt nadaje się do zainstalowania najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Ten system wymaga procesora obsługującego moduł TPM 2.0. Intel i AMD rozpoczęły produkcję takich procesorów w 2017 roku.
Microsoft 365 jest dostępny dla wszystkich posiadaczy komputerów PC z systemem Windows 10 i 11. Można go łatwo kupić na stronie internetowej Microsoft lub w różnych sklepach. Zarówno w wersji regularnej, jak i internetowej. Dlatego użytkownicy nie muszą nawet wychodzić z domu, aby kupić, pobrać i zainstalować Office 365.

Popularne aplikacje Microsoft 365

Ten pakiet biurowy korzysta z wielu programów. Im droższy abonament, tym więcej aplikacji zawiera. Wszyscy subskrybenci uzyskują dostęp do:

 • słowo;
 • PowerPoint;
 • Przewyższać;
 • Perspektywy;
 • Jedna uwaga;
 • Dostęp;
 • Wydawca;
 • Zespoły;
 • Clipchamp.

Microsoft Word to jeden z najpopularniejszych edytorów tekstu. Umożliwia tworzenie i modyfikowanie tekstów. Aby sprawdzić gramatykę i pisownię w dokumentach, zalecamy użycie Microsoft Editor. Pomaga zidentyfikować literówki, nieprawidłową interpunkcję i inne błędy. W programie Word możesz sprawdzić jakość tekstów w różnych językach.

PowerPoint został zaprojektowany, aby pomóc Ci w tworzeniu prezentacji. Aplikacja korzysta z dużej liczby narzędzi, które pozwalają na realizację projektów o różnym stopniu złożoności. Istnieje wiele szablonów stworzonych dla programu Microsoft PowerPoint. Na ich podstawie użytkownicy szybko stworzą wysokiej jakości pokaz slajdów. Do swoich prezentacji możesz dodawać nie tylko zwykłe obrazy, ale także animacje i 3D. Ułatwia to skupienie się na najważniejszych szczegółach slajdów.

Microsoft Excel to wygodne narzędzie do pracy z tabelami. Pomaga szybko przekształcić informacje w przydatne analizy. Narzędzia tego oprogramowania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić realizację zadań zarówno profesjonalistom, jak i początkującym. Na przykład oprogramowanie zapamiętuje typowe działania. Dzięki temu użytkownicy nie muszą od początku do końca wykonywać wszystkich operacji ręcznie. Do tworzenia tabel można używać specjalnych szablonów w programie Excel. Oprogramowanie umożliwia także konwersję informacji na wykresy i wykresy.

Outlook to oprogramowanie umożliwiające pracę z pocztą e-mail i korzystanie z kalendarza. Dzięki niemu możesz wysyłać wiadomości i monitorować ważne wydarzenia. Aplikacja posiada pierwszorzędną ochronę danych. Monitoruje niebezpieczne linki phishingowe i inną złośliwą zawartość. Jeśli subskrybujesz wersję premium, Outlook obejmuje także ochronę przed oprogramowaniem ransomware.
Kolejną przydatną aplikacją Microsoft 365 jest OneNote. Tak nazywa się wielofunkcyjny notatnik, w którym z łatwością możesz dodawać notatki na dowolny temat. Możesz określić tag dla każdego wpisu. Pomaga łatwo uporządkować wszystkie notatki. W notatniku możesz zapisywać nie tylko pliki tekstowe, ale także nagrania wideo i audio. Użytkownicy mają możliwość udostępniania notatek swoim przyjaciołom i współpracownikom.

Właściciele komputerów PC z systemem Windows 10 i 11 mogą dodatkowo zainstalować aplikacje Access i Publisher. Pierwszy program przeznaczony jest do pracy z bazami danych. Dzięki niemu możesz zarządzać gotowymi bazami danych w różnych formatach lub tworzyć nowe projekty. Takie oprogramowanie jest często przydatne dla różnych organizacji, ponieważ zwiększa efektywność prowadzenia biznesu. Jeśli przeciętny użytkownik lub firma potrzebuje stworzyć układ lub inną publikację wizualną, skorzysta z programu Publisher. Program ten zawiera nowoczesne narzędzia, które pozwalają na tworzenie i modyfikowanie materiałów marketingowych pod konkretne potrzeby.
Aplikacja Teams z usługi Office 365 została zaprojektowana z myślą o współpracy. Oprogramowanie zapewnia użytkownikom kilka sposobów wymiany informacji. Mogą wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia audio i wideo. Aplikacja Teams umożliwia także współpracę nad dokumentami w czasie rzeczywistym. Ta aplikacja ułatwia tworzenie konferencji, do których użytkownicy mogą łączyć się z różnych urządzeń.
Jeśli właściciele komputerów PC często tworzą i edytują pliki wideo, korzystne jest dla nich skorzystanie z programu Clipchamp w Office 365. Jest to oprogramowanie z prostym interfejsem. Dlatego nawet początkujący użytkownicy mogą łatwo zrozumieć jego funkcje. Aplikacja umożliwia łączenie obrazów, wideo, audio i tekstu, a następnie zapisanie gotowego dokumentu na komputerze. Clipchamp jest idealny do tworzenia filmów.

Praca z usługami w chmurze

Subskrybując Microsoft 365, użytkownicy uzyskują dostęp do magazynu w chmurze OneDrive. Jego wielkość zależy od planu. Standardowo każdy abonent może zapisać w chmurze do 1 GB dokumentów. Dzięki temu możesz pobrać kopię ważnych dokumentów i łatwo je odzyskać, jeśli ulegną uszkodzeniu w wyniku awarii lub z powodu złośliwego oprogramowania.
Dostęp do usługi OneDrive można uzyskać z różnych urządzeń. Nie tylko z komputera, ale także ze smartfona. Dzięki temu nie musisz cały czas pracować przy komputerze, aby pobrać lub zapisać dokumenty. Aby otworzyć magazyn w chmurze, potrzebujesz jedynie połączenia z Internetem.
Wszystkie pliki w OneDrive są chronione przez zabezpieczenia najwyższej klasy. Dane są szyfrowane podczas przechowywania i pobierania.
Dzięki przechowywaniu w chmurze użytkownicy mogą łatwo udostępniać dokumenty i współpracować nad nimi. Aby to zrobić, po prostu daj współpracownikowi dostęp do niezbędnych plików. Ta wymiana dokumentów jest korzystniejsza w porównaniu z wysyłaniem ich pocztą, ponieważ nie ma ograniczeń co do rozmiaru pliku.

Wsparcie i aktualizacje

Jednym z powodów, dla których wielu użytkowników i organizacji kupuje Office 365 zamiast wieczystej licencji Office 2021, są regularne aktualizacje. Nie mówimy tu o poprawkach bezpieczeństwa, a o dodaniu nowych funkcji do oprogramowania. Najnowsze funkcje są dostępne tylko w Office 365. Jeśli użytkownicy chcą unikalnych funkcji, które nie są dostępne w starszych wersjach pakietu Office, zaleca się subskrypcję Microsoft 365.
Kolejnym plusem tego produktu jest stałe wsparcie techniczne. Jeśli wystąpią problemy, użytkownicy mogą łatwo skontaktować się z firmą Microsoft, aby pomóc w rozwiązaniu problemu. Wsparcie biznesowe jest dostępne dla organizacji. Pozwala nie tylko na utrzymanie w dobrym stanie wszystkich aplikacji z pakietu biurowego, ale także pomaga w tworzeniu i rozwijaniu projektów biznesowych.

Często Zadawane Pytania

Dla kogo Office 365 jest najlepszy?
Przede wszystkim subskrypcję tego produktu polecamy organizacjom chcącym nawiązać efektywną współpracę pomiędzy swoimi pracownikami. Dzięki Office 365 współpracownicy mogą jednocześnie tworzyć i edytować dokumenty w czasie rzeczywistym. Instalacja pakietu biurowego jest korzystna także dla zwykłych użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do nowoczesnych funkcji Worda, Excela i innych aplikacji.

Który plan Microsoft 365 wybrać?
To zależy od klienta. Firma Microsoft oferuje obecnie szeroką gamę planów subskrypcji odpowiednich dla pojedynczych użytkowników, rodzin i organizacji dowolnej wielkości.

Czy dostępna jest wersja próbna pakietu Office 365?
Tak. Na stronie Microsoftu możesz wykupić darmową wersję pakietu biurowego i korzystać z niego przez 30 dni. Wtedy subskrypcja automatycznie zmieni się w płatną, jeśli nie zostanie anulowana. Użytkownicy mają cały miesiąc na przetestowanie funkcji Microsoft 365 i podjęcie decyzji, czy usługa jest warta swojej ceny, czy nie.

Czy potrzebuję połączenia internetowego, aby korzystać z Office 365?
Aby zainstalować i aktywować aplikacje pakietu Office, potrzebujesz dostępu do sieci. Bez tego nie będzie możliwe zarządzanie kontem i otrzymywanie aktualizacji. Jednak do korzystania z programów nie jest potrzebny Internet. Oprogramowanie jest instalowane na komputerze. Dlatego Excel. Word i inne aplikacje działają bez dostępu do sieci.

Która wersja pakietu biurowego jest bardziej opłacalna, 365 czy 2021?
Każdy z nich ma zalety i wady. Jeśli kupisz Microsoft 365, użytkownicy otrzymają oprogramowanie z najnowszymi funkcjami i możliwością anulowania subskrypcji w dowolnym momencie. Płacą za oprogramowanie tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne. Płatności należy dokonywać miesięcznie lub rocznie. Office 2021 jest licencją wieczystą. Użytkownicy kupują go za dużą kwotę i mogą z niego korzystać bez ograniczeń czasowych. Aplikacje w tym pakiecie biurowym nie otrzymują nowych funkcji, a jedynie aktualizacje zabezpieczeń.