Instalacja i aktywacja pakietu Microsoft Office 2019

Obecnie Microsoft aktywnie promuje pakiet biurowy w formacie usługi w chmurze – Microsoft 365. Jednak w przypadku jej aplikacji wymagana jest miesięczna opłata. Dlatego wielu użytkowników uważa za bardziej opłacalne instalowanie aplikacji biurowych z licencją wieczystą. Na przykład Microsoft Office 2019. Pakiet ten zawiera wszystkie niezbędne aplikacje do tworzenia i edycji tekstów, tabel i prezentacji. Niestety, nie każdy wie, jak prawidłowo go zainstalować i aktywować. W rezultacie ludzie spędzają dużo czasu, próbując zapewnić optymalne działanie tych aplikacji.
Następnie opiszemy szczegółowo proces instalacji pakietu Office 2019, a także wyjaśnimy, jak poprawnie aktywować licencję tego oprogramowania. Nasz artykuł jest przydatny dla osób, które już zakupiły ten pakiet biurowy lub dopiero zamierzają zamówić Microsoft Office 2019 klucz aktywacyjny. Szybko zrozumieją, jak zainstalować oprogramowanie. Ponadto informacje zawarte w artykule pomogą im uniknąć poważnych błędów podczas aktywacji pakietu biurowego.

Pobieranie instalatora pakietu Microsoft Office 2019

Aby zainstalować starsze wersje pakietu Office, zwykle trzeba było pobrać pliki do pobrania z oficjalnej strony Microsoftu. W Office 2019 schemat ten nieco się zmienił. Teraz użytkownicy muszą pobrać narzędzia do wdrażania pakietu Office z centrum pobierania firmy Microsoft. Jest to nazwa specjalnej aplikacji, która pobiera niezbędne pliki na komputer, a następnie je instaluje.
Gdy użytkownik pobierze narzędzia wdrożeniowe, na komputerze pojawi się kilka dokumentów. Należą do nich setup.exe i configuration.xml. Jeśli dana osoba chce przeprowadzić instalację określonej wersji pakietu Microsoft Office, musi wprowadzić zmiany w pliku configuration.xml. Dokument ten umożliwia również wyłączenie niektórych aplikacji w pakiecie.
Aby poprawnie zmienić ustawienia w pliku configuration.xml, należy znać parametry systemu. Na przykład jego bitowość. Jeśli komputer korzysta z 64-bitowego systemu Windows, należy zainstalować podobną wersję pakietu Office w systemie operacyjnym.

Instalacja pakietu Office 2019 na komputerze

Aby zainstalować Office 2019, uruchom plik setup.exe. Aplikacja automatycznie pobierze wszystkie niezbędne dokumenty i zainstaluje je na komputerze. Czas trwania procedury zwykle nie przekracza 5-10 minut. Jeśli instalacja Office 2019 jest wykonywana na sprzęcie ze słabym “żelazkiem” lub ograniczoną ilością pamięci RAM, jej ukończenie trwa jeszcze dłużej. Postęp procesu można obserwować na ekranie.
Gdy pakiet biurowy zostanie zainstalowany na komputerze, użytkownicy zobaczą odpowiedni komunikat w oknie. Następnie należy zamknąć instalator i usunąć pliki pobrane ze strony Microsoftu.

Wprowadzanie klucza licencyjnego do aktywacji

Aktywację pakietu Office 2019 można przeprowadzić na kilka sposobów. Przede wszystkim należy uruchomić dowolną aplikację pakietu biurowego. Na przykład Excel. Program natychmiast wyświetli monit o wprowadzenie klucza aktywacyjnego. Po jego podaniu należy wybrać metodę aktywacji.
Najprostszym sposobem aktywacji licencji jest aktywacja przez Internet. Jeśli użytkownik ma połączenie z siecią, wystarczy wybrać tę metodę i kliknąć “Dalej”. Następnie aktywacja zostanie automatycznie zakończona.

Niestety, nie wszyscy użytkownicy mają stały dostęp do Internetu. Ponadto czasami ludzie muszą zainstalować pakiet Office 2019 w miejscach, w których nie ma połączenia sieciowego. W takich okolicznościach pozostaje tylko przeprowadzić aktywację Office 2019 przez telefon. Nie jest to bardzo trudne, ale wymaga od użytkowników ostrożności. Po wybraniu opcji z aktywacją przez telefon, aplikacja otworzy okno, w którym należy określić swój kraj. Na przykład Kazachstan. Następnie pojawi się numer telefonu do bezpłatnej komunikacji z najbliższym centrum Microsoft. Należy do niego zadzwonić i podać kod instalacyjny z aplikacji. W odpowiedzi użytkownik otrzyma kod potwierdzający, który należy wprowadzić w aplikacji.
Jakikolwiek błąd podczas aktywacji przez telefon doprowadzi do tego, że trzeba będzie zaczynać wszystko od nowa. Dlatego ważne jest, aby uważnie wprowadzać wszystkie dane.
Niektórzy użytkownicy napotykają błąd, gdy chcą aktywować pakiet biurowy. Najczęściej przyczyny są bardzo proste. Na przykład nie ma połączenia sieciowego lub właściciel komputera podał niewłaściwy klucz.
Czasami aktywacja jest również utrudniona przez inne wersje pakietu Office, które nie zostały całkowicie usunięte z komputera. Wpisz “Instalowanie i odinstalowywanie programów” w wyszukiwaniu i kliknij wynik. Dokładnie sprawdź listę aplikacji i znajdź na niej oprogramowanie pakietu Office. Odinstaluj wszystkie programy związane z pakietem Office. Następnie warto ponownie uruchomić komputer i ponownie sprawdzić oprogramowanie Office na liście oprogramowania. Jeśli go tam nie ma, instalacja nowej wersji pakietu Office powinna pójść gładko.

Połączenie z kontem Microsoft w celu uzyskania dodatkowych funkcji

Konto Microsoft jest wymagane do instalacji i aktywacji wielu wersji pakietu Office. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niewygodne. Oznacza to, że musisz utworzyć konto, aby korzystać z pakietu biurowego. Wymóg ten ma jednak swoje zalety.
Gdy licencjonowany pakiet biurowy jest oficjalnie powiązany z kontem, użytkownik nie musi za każdym razem ponownie wprowadzać klucza do pakietu Office 2019.
Ponadto rejestracja w witrynie firmy Microsoft pozwala szybko znaleźć przydatne informacje dotyczące instalacji i korzystania z pakietów biurowych. Odpowiedzi na wiele popularnych pytań są tutaj napisane dla użytkowników.
Sprawdzanie aktywacji i gotowości do użycia
Aby upewnić się, że aktywacja Office 2019 przebiegła pomyślnie, a aplikacje z pakietu są gotowe do użycia, wystarczy uruchomić dowolną z nich. Przykładem może być Word. Po otwarciu programu należy kliknąć “Plik – Konto Office”. Pojawi się okno z napisem Aktywacja lub Wymagana aktywacja. Pierwsza opcja oznacza, że pakiet biurowy jest aktywowany, a w drugim przypadku aktywacja nadal musi zostać wykonana.

Podsumowanie

Nawet początkujący użytkownicy mogą łatwo pobrać i aktywować pakiet Office. Procedura ta nie wymaga dogłębnej wiedzy i dużej ilości czasu. Jeśli właściciel komputera ma połączenie z Internetem, może zainstalować licencjonowany pakiet biurowy tak szybko, jak to możliwe. Nieco trudniej jest to zrobić bez połączenia z siecią. Jednak nawet w tym przypadku użytkownicy mogą łatwo poradzić sobie z zadaniem, jeśli poprawnie wprowadzą dane podczas aktywacji pakietu Office. Jeśli proces ten zostanie przerwany z powodu błędu, zaleca się sprawdzenie komputera pod kątem starszych wersji pakietu Office i upewnienie się, że istnieje połączenie z Internetem.