Pobierz LibreOffice za darmo

Stworzyliśmy tę stronę specjalnie dla naszych klientów, którzy chcą bezpłatnie pobrać LibreOffice dla Windows. Pobieranie rozpocznie się natychmiast po kliknięciu:

Chociaż Microsoft Office pozostaje najpopularniejszym pakietem oprogramowania do pracy z tekstami, tabelami i innymi treściami, nie każdy chce pobierać i używać tych programów.

Na szczęście dla użytkowników dostępne są alternatywne opcje. Na przykład  pobierz LibreOffice za darm. Tak nazywa się bezpłatny pakiet aplikacji open source opracowany przez The Document Foundation. Zawiera programy do tworzenia i edycji plików o różnych formatach. W tym bazy danych i prezentacje.

Aby zrozumieć, czy warto pobrać LibreOffice, warto ocenić jego funkcje, mocne i słabe strony. Dzięki tym informacjom użytkownicy będą mogli wybrać najwygodniejsze i najbardziej przystępne cenowo oprogramowanie dla swojego komputera.

Do czego służy LibreOffice?

Ten pakiet zawiera aplikacje:

 • Pisarz;
 • Oblicz;
 • Imponować;
 • Rysować;
 • Baza;
 • Matematyka;
 • Wykresy.

Jeśli pobierzesz LibreOffice za darmo, program Writer może być używany zamiast MS Office. Przeznaczony jest do pracy z tekstem. Writer posiada wszystkie podstawowe funkcje edytora tekstu — umożliwia edycję stron, korzystanie z różnych czcionek i narzędzi do układu. Korzystając ze wszystkich funkcjonalności programu, możesz za jego pomocą przygotować książkę z ilustracjami, indeksami i schematami.

Aplikacja Calc jest przeznaczona do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Wykonuje nawet złożone obliczenia i tworzy raporty. Program wykorzystuje funkcję DataPilot, która umożliwia dodawanie informacji z zewnętrznych źródeł.

Jeśli chcesz stworzyć prezentację, pobierz LibreOffice dla Windows. A dokładniej aplikacja Impress. Można w nim tworzyć nie tylko prezentacje, ale także diagramy i rysunki. Użytkownicy mogą pracować z kilku monitorów.

Jeśli potrzebujesz przetworzyć obrazy lub diagramy, użyj programu Draw. Można w nim nawet pracować nad złożonymi rysunkami i broszurami.

Do tworzenia i edytowania baz danych zaleca się zainstalowanie aplikacji Base. Zainstalowanych jest w nim wiele popularnych silników. Dzięki temu Base można podłączyć do niemal każdej bazy danych.

Jeśli bezpłatnie pobierzesz rosyjską wersję LibreOffice, użytkownicy będą mogli uruchomić edytor formuł Math. Pomaga tworzyć formuły do ​​tekstów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Aplikacja Wykresy umożliwia pracę z wykresami i wizualizację informacji. Wygodne jest tworzenie diagramów różnych typów.

Plusy i minusy LibreOffice

Program libreoffice do pobrania za darmo daje możliwość ocenić zalety tego pakietu programów:

 • brak płatności;
 • szeroki wybór funkcji;
 • możliwość instalacji na innym systemie operacyjnym;
 • częste aktualizacje.

W niektórych parametrach LibreOffice jest gorszy od Microsoft Office. Na przykład brakuje wbudowanej pamięci masowej w chmurze. Aby zapisywać dokumenty i otwierać je z różnych urządzeń, zaleca się korzystanie z usług w chmurze od zewnętrznych programistów.

Interfejs LibreOffice wygląda nieco przestarzale w porównaniu do MS Office. Nie wpływa to na wydajność aplikacji. Jeśli jednak pobierzesz LibreOffice za darmo, przyzwyczajenie się do wyglądu programów zajmie trochę czasu.

Wniosek

Pakiet aplikacji LibreOffice jest odpowiedni dla zwykłych ludzi i różnych organizacji. Zawiera wiele wygodnych narzędzi i jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi formatami plików. Możesz zainstalować darmowe rozszerzenia do programu. Pomimo kilku niedociągnięć, LibreOffice jest korzystny dla wielu osób do pobrania.