Jak wybrać odpowiedni produkt Kaspersky do ochrony cybernetycznej

Nie tylko duże organizacje, ale także zwykli użytkownicy stale korzystają z urządzeń podłączonych do Internetu. Jednak wraz z popularnością szybkiego dostępu do informacji rośnie liczba cyberataków. Przestępcy próbują kraść dane osobowe, wyłudzać pieniądze za pomocą specjalnego oprogramowania i zakłócać transakcje biznesowe online. Aby przeciwdziałać tym zagrożeniom, konieczna jest skuteczna cyberobrona. Zapewnia bezpieczeństwo sieci, urządzeń, aplikacji i systemów. Potencjalnym nabywcom oferuje się obecnie wiele opcji ochrony cybernetycznej. Wśród nich osoby i organizacje często wybierają programy antywirusowe firmy Kaspersky. Ten programista wydał kilka wersji oprogramowania zabezpieczającego. Warto wiedzieć, czym się różnią, aby zamówić najbardziej odpowiednie oprogramowanie dla swoich urządzeń.

Następnie powiemy Ci, jak określić swoje główne potrzeby w zakresie cyberochrony, a także ocenimy główne produkty firmy Kaspersky w tym obszarze. Ponadto porównamy wersje antywirusowe na podstawie głównych wskaźników. Pomoże to osobom i organizacjom zamówić oprogramowanie z niezbędnymi funkcjami na korzystnych warunkach.

Potrzebne oszacowanie

Cyberochronę dzielimy na kilka kategorii:

 • bezpieczeństwo sieci;
 • ochrona danych;
 • bezpieczeństwo operacyjne;
 • bezpieczeństwo aplikacji;
 • ciągłości działania;
 • podniesienie świadomości.

Aby wybrać odpowiedni produkt firmy Kaspersky, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj ochrony jest potrzebny w pierwszej kolejności. Na przykład bezpieczeństwo sieci pozwala przeciwdziałać zagrożeniom atakującym sieci o różnej wielkości. Chroni zarówno przed atakami ukierunkowanymi, jak i złośliwym oprogramowaniem.
Bezpieczeństwo danych uniemożliwia atakującym uzyskanie dostępu do danych osobowych i chroni integralność dokumentów. Jest niezbędny do przechowywania i przesyłania danych.
Ponieważ obecnie napastnicy często ukrywają złośliwe oprogramowanie w programach, wielu użytkowników i organizacji zachęca się do wdrożenia zabezpieczeń aplikacji. Uniemożliwi zainfekowanym programom umożliwienie przestępcom dostępu do cennych informacji.
Inną opcją ochrony danych jest bezpieczeństwo operacyjne. Do tej kategorii zalicza się kontrolę dostępu do sieci oraz zasady przechowywania i przesyłania informacji.
Dla organizacji różnej wielkości istotna jest kategoria „ciągłość działania”. To zabezpieczenie pozwala opracować szczegółowy plan na wypadek, gdyby napastnicy pozbawili firmę dostępu do określonych zasobów. W ten sposób nabywca cyberbezpieczeństwa będzie przygotowany nawet na najgorszy scenariusz.
Równie ważnym środkiem utrzymania bezpieczeństwa w Internecie jest podnoszenie świadomości. Kategoria ta obejmuje szkolenie pracowników w zakresie ograniczania czynnika ludzkiego. Bezpieczeństwo danych zależy od niego w nie mniejszym stopniu niż od oprogramowania. Jeśli pracownicy omyłkowo lub nieświadomie umożliwią atakującym dostęp do danych, nawet najbardziej zaawansowany program antywirusowy nie zapobiegnie temu. Dlatego ważne jest, aby wszyscy pracownicy firmy zostali przeszkoleni w zakresie prawidłowego korzystania z narzędzi cyberbezpieczeństwa.
Jeśli zwykły użytkownik lub organizacja zamierza kupić program antywirusowy Kaspersky, musisz wybrać produkt, biorąc pod uwagę potrzeby w różnych kategoriach cyberochrony. Na przykład firmy odniosą korzyści z ciągłości działania. Ale zwykli właściciele komputerów PC nie potrzebują tej kategorii cyberbezpieczeństwa.

Opcje produktu Kaspersky

Dla zwykłych użytkowników Kaspersky Lab oferuje programy antywirusowe:

 • Standard;
 • Plus;
 • Premia.

Najbardziej budżetowa opcja zapewnia właścicielom komputerów PC ochronę przed wirusami, oprogramowaniem ransomware i phishingiem. Umożliwia także bezpieczne przeglądanie stron internetowych i dokonywanie płatności online.
Pakiet Plus posiada wszystkie funkcje dostępne w tańszych antywirusach, a dodatkowo sprawdza urządzenie pod kątem wycieków danych, sprawdza bezpieczeństwo haseł i blokuje połączenia spamowe.
Jeśli Twój komputer osobisty wymaga maksymalnej ochrony, opłaca się zapłacić za opcję Premium. Oprócz możliwości innych pakietów, ten program antywirusowy umożliwia korzystanie z bezpiecznego przechowywania cennych danych. Oprogramowanie wykrywa również zdalny dostęp do urządzenia. Abonenci otrzymują priorytetowy dostęp do wsparcia technicznego. Pracownicy firmy Kaspersky samodzielnie zainstalują oprogramowanie i sprawdzą funkcjonalność sprzętu.
W przypadku organizacji zatrudniających niewielką liczbę pracowników korzystny jest zakup ochrony danych dla małych firm. Abonenci mogą wybierać spośród trzech opcji:

 • Bezpieczeństwo małych biur;
 • Chmura zabezpieczeń punktów końcowych;
 • Endpoint Security Cloud Plus.

Oprogramowanie to nie tylko chroni sprzęt przed złośliwym oprogramowaniem, ale także umożliwia cofanie zmian dokonanych przez wirusy. Aby korzystać z wersji Small Office Security, nie potrzebujesz nawet informatyka. Nie zapewnia jednak możliwości bezpiecznego korzystania i konfigurowania usług chmurowych. Funkcje te można znaleźć tylko w droższych pakietach.
Dla średnich firm Kaspersky udostępnił trzy potężniejsze pakiety antywirusowe:

 • Endpoint Security dla firm Advanced;
 • EDR dla biznesu Optymalny;
 • Total Security Plus dla biznesu.

Każdy kompleksowy produkt zawiera ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Droższe pakiety zapobiegają także wyrafinowanym atakom i zapewniają narzędzia do zwalczania zaawansowanych zagrożeń. Administratorzy systemu mogą konfigurować ochronę antywirusową i monitorować urządzenia pracowników. Abonenci Total Security Plus dla Firm otrzymują rozszerzone wsparcie techniczne.
Produkty firmy Kaspersky zostały opracowane dla dużych firm:

 • Fundacja Bezpieczeństwa;
 • Optymalne bezpieczeństwo;
 • Eksperckie bezpieczeństwo.

Usługi te chronią dane, sieci i miejsca pracy. Nawet najtańsza opcja zapewnia organizacjom automatyczną ochronę, która skutecznie radzi sobie z powszechnymi zagrożeniami. Droższe pakiety obejmują także podnoszenie świadomości i wsparcie eksperckie. Dzięki temu organizacje mogą oprzeć się najbardziej złożonym i niebezpiecznym cyberatakom.

Analiza porównawcza

Wszystkie opcje cyberochrony w Kaspersky Lab są podzielone na grupy w zależności od konsumenta:

 • dla domu;
 • mały biznes;
 • średni biznes;
 • duży biznes.

Każda z tych grup posiada kilka wersji oprogramowania zabezpieczającego. Różnią się od siebie ceną i możliwościami. Im tańszy abonament, tym mniej funkcji ma oprogramowanie. Jednak nawet podstawowe opcje często zapewniają skuteczną ochronę przed cyberatakami. Ponadto w niektórych przedsiębiorstwach niektóre dodatkowe możliwości po prostu nie są potrzebne.

Ważne czynniki

Wybierając program antywirusowy, wiele osób kieruje się przede wszystkim ceną. Dlatego Kaspersky oferuje potencjalnym klientom kilka wersji oprogramowania zapewniającego cyberbezpieczeństwo. Wśród nich jest oprogramowanie na każdą kieszeń.
Ponadto wszystkie pakiety oprogramowania antywirusowego firmy Kaspersky Lab umożliwiają zwrócenie się o pomoc techniczną. Topowe rozwiązania zazwyczaj dają użytkownikom możliwość otrzymania priorytetowego wsparcia. Oznacza to, że specjaliści z Kaspersky rozwiązują przede wszystkim problemy tych klientów.

Zalecenia

Dzięki dużemu wyborowi produktów cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab może zamówić oprogramowanie zabezpieczające dla dowolnego użytkownika lub organizacji. Istnieje oprogramowanie na każdą kieszeń. Klienci mogą łatwo subskrybować odpowiednie rozwiązanie w oparciu o wymagane przez nich funkcje.