Porównanie oprogramowania antywirusowego: jak wybrać najlepszą kompatybilność z systemem Windows 10

Obecnie dla użytkowników systemu Windows 10 dostępnych jest wiele programów antywirusowych. Asortyment jest tak duży, że właściciele komputerów często mają trudności z wyborem najlepszej aplikacji do ochrony swojego komputera. Co więcej, nie wszystkie programy antywirusowe dla systemu Windows 10 są równie kompatybilne z tym systemem. Zainstalowanie nieodpowiedniego oprogramowania zwiększa ryzyko infekcji komputera i utraty ważnych dokumentów. Aby zamówić skuteczne oprogramowanie do zwalczania wirusów, oprogramowania ransomware, oprogramowania szpiegującego i innej złośliwej zawartości, warto wiedzieć, które aplikacje są lepsze od innych, które znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Następnie porozmawiamy o najpopularniejszych programach antywirusowych, które można zainstalować w systemie Windows 10. Opiszemy ich główne zalety i wady. Następnie wyjaśnimy, jakie kryteria są najważniejsze przy wyborze programu antywirusowego dla systemu operacyjnego. Informacje te przydadzą się nie tylko użytkownikom Tens. Zaleca się przeczytanie jej również tym, którzy dopiero planują zakup klucza do systemu Windows 10. Zaraz po zainstalowaniu tego systemu operacyjnego będą mogli kupić i zainstalować wysokiej jakości ochronę przed złośliwą zawartością.

Popularne programy antywirusowe dla systemu Windows 10

Kiedy właściciele komputerów PC muszą wybrać program antywirusowy, najczęściej preferują następujące aplikacje:

  • Windows Defender;
  • Kaspersky;
  • Norton;
  • Bitdefendera;
  • McAfee.

Wszystkie mają wiele zalet. Każdy program antywirusowy na liście jest uważany za najlepszy według określonych wskaźników. Dlatego zainstalowanie któregokolwiek z tych programów będzie korzystne dla użytkowników systemu Windows 10 i niezawodnie ochroni system.
Jeśli właściciele komputerów mają ograniczony budżet, często korzystają z wbudowanego w system operacyjny programu antywirusowego Defender. Jest to jednak korzystne nie tylko ze względu na brak płatności. Jest to także bardzo wygodna aplikacja, z której można skorzystać już po pierwszym uruchomieniu systemu. Defender jest doskonale zintegrowany z innymi narzędziami bezpieczeństwa systemu Windows 10. Razem zapewniają dobrą ochronę danych osobowych. Microsoft regularnie aktualizuje Defendera, co pozwala mu identyfikować zagrożenia, które pojawiły się w sieci stosunkowo niedawno. Wśród wad tego oprogramowania należy podkreślić, że czasami daje ono fałszywie pozytywne wyniki.

Jeśli wybierzesz najlepszy program antywirusowy w oparciu o skuteczność zwalczania wirusów, wielu poleca Kaspersky Antivirus. Według wyników testów regularnie zajmuje pierwsze miejsca. Aplikacja ta zawiera wiele narzędzi, co zapewnia pełną ochronę systemu operacyjnego. Użytkownicy mogą łatwo skonfigurować program antywirusowy zgodnie ze swoimi potrzebami. Ułatwia to prosty i zrozumiały interfejs programu. Wśród wad Kaspersky należy zwrócić uwagę na brak nieograniczonej bezpłatnej sieci VPN. Aby go zdobyć, będziesz musiał zamówić droższą wersję tego programu antywirusowego.

Kolejnym świetnym programem antywirusowym dla systemu Windows 10 jest Norton. Podobnie jak Kaspersky, wyróżnia się wysoką skutecznością w walce ze złośliwymi treściami. Ochrona w czasie rzeczywistym pozwala wykryć nawet 100% zagrożeń. Norton ma również wbudowane przydatne dodatkowe funkcje. Na przykład menedżer haseł i VPN. Niestety ten program antywirusowy ma również wady. Kupując ochronę dla jednego komputera, program będzie kosztować więcej niż wiele analogów. Kolejnym problemem jest obciążenie komputera. Podczas pełnego skanowania aplikacja zużywa dużo zasobów, co może zmniejszyć wydajność systemu.
Jeśli przejrzysz popularne programy antywirusowe i wybierzesz najbardziej zrównoważoną opcję, Bitdefender będzie najlepszym wyborem na to stanowisko. Aplikacja ta wykazuje doskonałe wyniki w testach wykrywania złośliwej zawartości. Skutecznie chroni przed phishingiem i posiada wiele cennych funkcji. Użytkownicy mogą wybierać różne wersje tej aplikacji w zależności od swojego budżetu. Wśród wad Bitdefendera zwykle wymienia się brak nieograniczonej sieci VPN. Jego dzienny ruch nie powinien przekraczać 200 MB.

Kolejnym produktem na liście najlepszych antywirusów jest firma McAfee. Główną zaletą tej aplikacji jest to, że można jej używać do ochrony wielu urządzeń. W tym przypadku opłata jest niższa niż w przypadku subskrypcji innych programów antywirusowych. Pod innymi względami McAfee niewiele ustępuje swoim konkurentom, a czasem nawet je przewyższa. Na przykład wykrywa wirusy niemal tak skutecznie, jak liderzy – Kaspersky i Birdefender. W przeciwieństwie do nich, ten program antywirusowy jest wyposażony w bezpłatną, nieograniczoną sieć VPN. Problem polega na tym, że VPN śledzi historię przeglądarki użytkownika i adres IP. Dlatego nie jest zbyt korzystne korzystanie z niego dla osób, które chcą zapewnić sobie prywatność.

Kryteria wyboru

Kiedy właściciele komputerów PC są zainteresowani wyborem programu antywirusowego, przede wszystkim muszą zwrócić uwagę na:

  • na skuteczność wykrywania wirusów;
  • cena;
  • dostępność dodatkowych funkcji;
  • Zużycie zasobów komputera.

Dla wielu użytkowników najważniejszym kryterium jest jakość skanowania komputera w poszukiwaniu złośliwej zawartości. Jednak w tym parametrze różnica między niektórymi programami antywirusowymi jest prawie niewidoczna. Ponadto bezpieczeństwo komputera zależy również od działań jego właściciela. Jeśli ktoś często odwiedza strony ze złośliwą zawartością i pobiera z Internetu podejrzane pliki, najprawdopodobniej nawet najbardziej zaawansowany program antywirusowy mu nie pomoże.
Niektórzy użytkownicy cenią sobie dodatkowe funkcje oprogramowania zabezpieczającego. Na przykład VPN lub menedżer haseł. Dlatego też, niezależnie od innych czynników, zaleca się zainstalowanie programu antywirusowego dla systemu Windows 10 z maksymalną liczbą wbudowanych narzędzi.
Jeśli potencjalny nabywca korzysta ze słabego komputera, korzystne jest dla niego wybranie oprogramowania przy minimalnym obciążeniu systemu. W takim przypadku skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów nie będzie zakłócać działania innych aplikacji.

Kompatybilny z Windowsem 10

Wszystkie programy antywirusowe wymienione w artykule nadają się do instalacji w systemie Windows 10. Różnią się jednak znacznie kompatybilnością z tym systemem. Najlepszą kombinacją z narzędziami systemu operacyjnego jest Windows Defender, który jest natywnie w niego wbudowany. Współpracuje bezproblemowo z innymi systemami bezpieczeństwa i zapewnia doskonałą ochronę systemu.
Jednak inne programy antywirusowe często powodują konflikty z aplikacją Defender. Dlatego przed zainstalowaniem oprogramowania zabezpieczającego od zewnętrznych twórców należy wyłączyć wbudowany program antywirusowy.

Wskazówki dotyczące wyboru

Przed wyborem programu antywirusowego ważne jest określenie dostępnego budżetu i niezbędnych funkcji. Musisz także znać charakterystykę komputera, na którym aplikacja zostanie zainstalowana.
Jeśli użytkownik potrzebuje maksymalnej ochrony, korzystna dla niego będzie instalacja Kaspersky lub Bitdefender. Według wyników wielu testów te antywirusy są prawie w 100% skuteczne. Ponadto są wyposażone w różnorodne przydatne narzędzia. Wadą tych opcji jest to, że są płatne.
Gdy właściciel komputera ma zbyt mały budżet na zakup programu antywirusowego, może skorzystać z programu Windows Defender. Chociaż jest to darmowe oprogramowanie, w testach wypada powyżej średniej. Ponadto jest lepiej niż inne kompatybilny z systemem Windows 10. Dzięki temu podczas sprawdzania komputera nie wystąpią żadne awarie ani inne problemy.

Wniosek

Teraz użytkownicy systemu Windows 10 mogą instalować w systemie różne aplikacje antywirusowe. Wśród nich są opcje płatne i bezpłatne. Dlatego niezależnie od wielkości budżetu właściciele komputerów PC mają możliwość ochrony swojego systemu operacyjnego przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem ransomware i inną złośliwą zawartością.