Jak aktywować pakiet Microsoft Office na swoim komputerze

Teraz właściciele komputerów PC mają dostęp do dużego wyboru aplikacji biurowych. Najczęściej kupują i instalują pakiet Microsoft Office, ponieważ ten pakiet oprogramowania zapewnia szerokie możliwości pracy z różnymi typami dokumentów. Na przykład nie tylko z tekstami, ale także z tabelami i prezentacjami. Niestety nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak aktywować pakiet Microsoft Office po zakupie. W rezultacie muszą poświęcić dużo czasu na uzyskanie dostępu do pełnej funkcjonalności pakietu biurowego.
Następnie porozmawiamy o kilku sposobach aktywacji pakietu Office. Wyjaśnimy, jak wykonać tę procedurę przy użyciu klucza licencyjnego lub konta Microsoft. Każdy użytkownik będzie mógł wybrać dogodną opcję aktywacji licencjonowanego pakietu Microsoft Office. Dodatkowo wskażemy typowe problemy, które mogą pojawić się podczas aktywacji. Po przeczytaniu artykułu właściciele komputerów PC z łatwością poradzą sobie z tymi trudnościami i zapobiegną ich ponownemu wystąpieniu.

Zakup licencji

Przede wszystkim należy zrozumieć, że zakup klucza Office 365 jest bardziej opłacalny niż pobieranie bezpłatnego, pirackiego oprogramowania. Tak, za legalne oprogramowanie trzeba zapłacić przyzwoitą kwotę. Jednak w zamian za to użytkownicy otrzymują aplikacje biurowe z pełną funkcjonalnością i bez wbudowanych wirusów. Oprogramowanie działa stabilnie i nie zakłóca funkcjonalności komputera. Programy otrzymują regularne aktualizacje zabezpieczeń, co zmniejsza ryzyko utraty danych osobowych.
Dlatego zanim aktywujesz pakiet Office, musisz go kupić. Teraz można to zrobić na kilka sposobów. Najprostszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z oficjalnej strony Microsoftu. Tutaj możesz subskrybować różne plany Office 365 lub zamówić licencję wieczystą na Office 2021. Aby kupować i pobierać oprogramowanie w ten sposób, potrzebujesz stałego połączenia z siecią.
Inną możliwością zakupu jest zakup w sklepie detalicznym lub internetowym. Niektórzy użytkownicy wolą tę metodę. Jeśli zamówisz licencjonowany pakiet biurowy na nośniku, właściciele komputerów PC nie będą musieli pobierać plików instalacyjnych z sieci. Dzięki kluczowi produktu Office i dyskowi startowemu mogą instalować i aktywować potrzebne aplikacje nawet bez dostępu do Internetu. Jest to bardzo przydatne w niektórych sytuacjach.

Aktywacja za pomocą klucza produktu

Aby aktywować pakiet Office przy użyciu klucza licencyjnego, należy zainstalować pakiet biurowy, a następnie uruchomić dowolną z jego aplikacji. Na przykład Word. Następnie na ekranie pojawi się okno, w którym należy określić klucz produktu Office.

Po wprowadzeniu numeru licencji użytkownik może skorzystać z jednej z dwóch opcji aktywacji – online lub telefonicznie. Przyjrzyjmy się najpierw pierwszej metodzie, ponieważ jest najprostsza. Musisz wybrać opcję „Aktywuj to oprogramowanie online” i kliknąć „Dalej”. Następnie oprogramowanie automatycznie prześle informację o kluczu do witryny Microsoft i licencja zostanie aktywowana.
Wykonanie tej procedury jest nieco trudniejsze, jeśli użytkownik nie ma połączenia sieciowego. Aktywacja pakietu Microsoft Office przez telefon trwa dłużej i wymaga ostrożności. Jeśli właściciel komputera popełni błąd podczas podawania danych, będzie musiał rozpocząć procedurę od nowa.
Na ekranie wyboru metody aktywacji zaznacz opcję Aktywuj to oprogramowanie przez telefon i kliknij Dalej.

Otworzy się okno, w którym musisz określić swój kraj lub region. Następnie na ekranie pojawi się numer telefonu, pod którym możesz zadzwonić do centrum aktywacji. Następnie musisz zadzwonić pod podany numer i podać kod instalacyjny. W odpowiedzi użytkownik otrzyma kod potwierdzający. Należy go wprowadzić na ekranie aktywacyjnym. Następnie kliknij „Dalej”. Pakiet biurowy aktywuje się automatycznie, po czym należy zamknąć aplikację, aby zmiany odniosły skutek.
To, którą z metod aktywacji pakietu Microsoft Office wybierzesz, zależy od tego, czy użytkownik ma dostęp do sieci.

Aktywacja przy użyciu konta Microsoft

Jeśli dana osoba subskrybuje Office 365 lub zakupiła wieczystą licencję Office 2021, może aktywować te produkty za pośrednictwem swojego konta Microsoft. Najpierw musisz otworzyć setup.office.com. Aby się zalogować, musisz użyć istniejącego konta Microsoft lub utworzyć nowe. Następnie możesz wprowadzić klucz produktu pakietu Office.
Kiedy właściciel komputera aktywuje pakiet biurowy, będzie mógł wykonywać za jego pomocą różne czynności. Przykładowo Office 365 można zainstalować na tabletach, smartfonach i innych urządzeniach. Użytkownicy mogą również łatwo usunąć pakiet biurowy ze swojego konta, jeśli już go nie potrzebują. Procedury te są wykonywane szybko i wymagają jedynie połączenia z Internetem.

Popularne problemy i ich rozwiązania

Niektórzy właściciele komputerów PC napotykają błąd podczas aktywacji pakietu Microsoft Office. Przede wszystkim zaleca się rozwiązanie tego problemu w prosty sposób:

  • zalogować się do Office z konta, z którym powiązany jest pakiet biurowy;
  • sprawdź inne kopie pakietu Office;
  • wyświetl status swojej subskrypcji.

Czasami błąd wynika z użycia niewłaściwego konta. W takim przypadku zalogowanie się do oprogramowania z poprawnym wpisem umożliwi bezproblemowe uruchomienie potrzebnych programów.
Ponadto niemożność aktywacji pakietu Office często wynika z faktu, że na komputerze PC są zainstalowane inne wersje pakietu biurowego. Z powodu konfliktu nowe oprogramowanie nie zostało aktywowane. W takiej sytuacji musisz całkowicie usunąć starą wersję pakietu Office.
Innym rozwiązaniem problemów z aktywacją jest odnowienie subskrypcji. Jeśli wygasł, użytkownik nie będzie mógł aktywować pakietu Office na nowym urządzeniu.
W niektórych przypadkach właściciele komputerów PC nie uzyskują dostępu do pełnej funkcjonalności aplikacji biurowych ze względu na przekroczenie limitu liczby aktywacji. Radzenie sobie z tym problemem jest stosunkowo proste. Musisz zalogować się na konto z uprawnieniami administratora i usunąć zarejestrowane instalacje dla tych użytkowników, którzy nie potrzebują aplikacji biurowych.
Jeśli podczas aktywacji pakietu Microsoft Office wystąpi błąd, warto sprawdzić połączenie internetowe. Dostęp do sieci może być tymczasowo ograniczony. W takim przypadku wystarczy skonfigurować stabilne połączenie internetowe, a następnie ponownie aktywować pakiet biurowy.

Kompletowanie i użytkowanie

Po aktywowaniu klucza produktu Office użytkownicy będą mogli swobodnie uruchamiać dowolne dostępne dla nich programy pakietu Office. Ich ilość zależy od konkretnego produktu. Na przykład niektóre wersje korzystają tylko z programów Word, Excel i innych podstawowych aplikacji. Instalując inne pakiety Office, właściciele komputerów PC otrzymują szerszy wybór programów. Abonamentując na Office 365, klienci mają dostęp do wszystkich aplikacji biurowych z najnowszymi funkcjami. Gdy użytkownik potrzebuje oprogramowania o maksymalnych możliwościach, zaleca się zainstalowanie pakietu Office 365. Nawet jeśli podczas aktywacji wystąpi błąd, można go łatwo rozwiązać, korzystając z jednej z metod, które opisaliśmy w poprzednim rozdziale.